Як вибрати транспортний або сервірувальний візок

Якщо ви працюєте в ресторані, готелі, або шкільній їдальні, ви знаєте, як важливо мати зручний візок для роботи. Чи перевозите ви гори посуду на кухню або доставляєте обіди в готельні номери, візок для обслуговування допоможе зробити вашу роботу простіше. Цей посібник призначений для пошуку оптимального візка. Розглядаються такі фактори як вантажопідйомність, тип коліс, матеріал конструкції, ергономічність ручки.
Як вибрати сервісний візок

Матеріал

Вибір пластику або металу як матеріал конструкції візка зводиться до розгляду ціни, призначення візка та особистих переваг. Іноді візок з нержавіючої сталі просто незамінний, але в багатьох випадках пластиковий візок буде справлятися із завданнями так само добре, а часом і краще.

 • Пластик. Візки, зроблені з пластику, часто легше і зовні виглядають не так зношеними як з металу. Вони зовні привабливі для збирання столів у загальнодоступних місцях харчування. Можуть бути використані для збору посуду, сервірування, так і для доставки їжі в номер.
 • Метал, нержавіюча сталь.Металеві візки відрізняються тривалим терміном експлуатації, широким застосуванням у перевезенні важких предметів, таких як столовий посуд або каструлі великої ємності. Однак на металі легко залишити вм'ятини та подряпини, які погіршують естетичний вигляд візка. Більшість візків зроблено з нержавіючої сталі, що забезпечує чудову стійкість до іржі, простоту санітарно-гігієнічного обслуговування. При виборі візка з нержавіючої сталі для обслуговування закладу харчування треба мати на увазі, що чим товстіший лист сталі, з якого виготовлений виріб, тим міцнішим він буде.

Фактори міцності та надійності

Наскільки довговічним у використанні буде візок залежить від декількох факторів. Деякі фактори, які відіграють основну роль, наведено нижче:

 • Товщина матеріалу, з якого виготовлений візок.
 • Тип використовуваного кріплення.
 • Конструкція рами.
 • Розмір та конструкція роликів.

Полиці

Полиці візка для обслуговування
Закриті полиці візка
 • Закриті: деякі моделі візків виробляються з глухими стінками з трьох сторін і дверцятами з одного. Полиці в такому випадку розміщуються всередині візка і не видно сторонньому оку.Перевагами такої конструкції є запобігання проливанню за межі візка, а також непроглядний вид посуду, що перевозиться, або інших предметів.
 • Відкриті: багато моделей транспортувальних візків мають відкриті полиці, що дозволяє зручно і швидко навантажити або вивантажити їх, побачити вміст візка, перевірити, у разі потреби.
 • Секція засобів для прибирання: готельні візки для прибирання зазвичай мають додаткові полички для засобів прибирання з кожного боку візка.
 • Розподіл ваги: ​​слід пам'ятати, що загальна вага рівномірно повинна бути розподілена по всіх полицях візка. На одній полиці рекомендується розміщувати лише частину всіх транспортних засобів.
 • Кількість полиць: для замовлення доступні візки з двома, трьома, чотирма полицями на вибір. Більша кількість полиць біля кошика – більше можливостей. З іншого боку, зменшується висота простору між полицями.

Роліки

Роліки з гальмами
Гальма на роликах
 • Гальма: деякі сервісні візки поставляються з гальмами на колесах, деякі без. Якщо візок буде використовуватися в місцях, де гальма не потрібні, відповідно, вдасться здешевити вартість візка, видаливши цю опцію. Якщо місця експлуатації візка нерівні, з ухилом, слід розглянути можливість цієї опції.
 • Поворотні та фіксовані: конструкцією візка може бути передбачено встановлення як всіх поворотних коліс, так і неповоротних, або їх комбінація. максимальну маневреність при збиранні столиків у їдальні забезпечить встановлення всіх поворотних роликів. Якщо призначення візка – перевезення предметів по прямій із великим радіусом повороту, підійде варіант фіксованих коліс. Фіксовані колеса забезпечують більшу стійкість візка.
 • Без слідів: м'яке покриття поверхні роликів допоможе уникнути слідів на м'яких поверхнях на підлозі, наприклад, на килимах.
 • Бампери: встановлюються над роликами і є гумовими дисками з отвором в центрі. Запобігають пошкодженню стін та меблів від зіткнення з візком, так і сам візок.

Ручки

Ручки візка: лита та вертикальна
Лита та вертикальна ручки візка
 • Лите: надійність і довговічність відрізняють такий тип ручок.Вони використовуються у багатьох видах візків. Більшість литих ручок кріпляться горизонтально, але деякі моделі візків можуть бути закріплені вертикально.
 • Вертикальні: встановлюються на металевих візках для транспортування великих навантажень. Вертикальний дизайн ручки дозволяє людям різного зросту безпечно штовхати візок, зберігаючи при цьому правильне положення тіла.

Як вибрати промислову м'ясорубку.

Як вибрати слайсер для м'яса.