Як мити вироби з нержавіючої сталі
Нержавіюча сталь: стіл з мийкою з нержавіючої сталі
Нержавіюча сталь оточує нас всюди на професійній кухні і це не дивно - такий міцний, легкий для чищення матеріал, що має чудовий зовнішній вигляд. Але якщо не доглядати належним чином нержавіючу сталлю, вона може почати іржавіти. На щастя, доглядати належним чином вироби з нержавіючої сталі: столові прилади, посуд, виробничими столами, раковинами, і навіть обладнанням та іншими меблями з нержавіючої сталі легко.
Компанія "Фуд-Еквіп" пропонує рекомендації щодо очищення виробів з нержавіючої сталі. Рекомендації допоможуть зберегти ваше обладнання, посуд, столові прилади, які будуть чудово багато років експлуатації.
Що таке нержавіюча сталь?
На відміну від заліза або сталі, які легко піддаються корозії, нержавіюча сталь у своєму хімічному складі містить додаткові метали - хром та нікель. Не плутайте нержавіючу сталь із оцинкованою сталлю.Оцинкована сталь - це звичайна сталь із шаром цинку, нанесеного на поверхню.
У той час як існує багато різних марок нержавіючої сталі (різний склад металів), найпопулярнішими залишаються марки 300 та 400 серій.
- У марках 400-ї серії нержавіючої сталі міститься хром.
- У марках 300-ї серії - міститься хром та нікель.
Не вдаючись у технічні деталі, при додаванні цих металів у певних відсотках до самої сталі вона змінює свою структуру на атомному рівні, завдяки чому утворюється тонкий шар на поверхні, який захищає метал від корозії.
Ось три основні пункти, які можуть пошкодити цей захисний шар і призвести до корозії, вам на замітку:
- Механічне стирання - все, що може подряпати сталеву поверхню, у тому числі металева стружка або щітки та скребки.
- Залишки їжі та жорстка вода - перебуваючи на поверхні, залишатимуть плями і можуть зруйнувати захисний шар.
- Хлориди - входять до складу води, їжу, столову сіль, але в основному зустрічаються в багатьох побутових та промислових засобах збирання.
Догляд та очищення. Поради щодо догляду за столами, мийками та обладнанням
Мікрофібра, пластикові мочалки
- Використовуйте правильні засоби для чищення: м'які ганчірки, мікрофібру, губки або пластикові мочалки. Уникати використовувати скребки, дротяні щітки, сталеву шерсть (металеву вату), або щось ще, що може подряпати поверхню.
- При чищенні напрямок ваших рухів повинні слідувати напряму полірувальних ліній. Нержавіюча сталь зазвичай має структурність, яку можна побачити в одному напрямку або в іншому. Якщо ви бачите структурні смуги, краще мити або протирати паралельно до них. Це особливо важливо, якщо вам необхідно використовувати більш щільний засіб для миття, ніж ганчірки або щітки.
- Використовуйте правильні засоби для чищення: найкращий засіб для чищення нержавіючої сталі у своєму складі має лужні, лужно-хлорсодержащі речовини або безхлорні хімічні речовини.
- Мінімізуйте вплив жорсткої води: якщо у вас жорстка вода, наявність системи пом'якшення води є найкращим варіантом, але ця порада не для кожної ситуації. Не залишайте воду на поверхні нержавіючої сталі на тривалий час.
Догляд за столовими приладами з нержавіючої сталі
- Видалити залишки їжі на приладах.
- Замочити приблизно на 20 хвилин у мильному розчині або в іншому засобі для миття столових приладів. Прополоскати прилади послідовно знижуючи концентрацію миючого засобу у воді до його відсутності.
- Жорстка вода та миючі засоби, що містять багато хлоридів, згодом можуть зруйнувати захисний шар. Якщо правильно дотримуватися порад з догляду за нержавіючої сталлю, ваші вироби прослужать набагато довше.
Догляд за посудом з нержавіючої сталі
Більшість загальних порад щодо догляду за нержавіючої сталі також застосовується для посуду з нержавіючої сталі. Декілька додаткових пунктів:
- Прямий контакт із сіллю може викликати точкову корозію - завжди додавайте сіль у киплячу воду, щоб відразу розчинити її.
- Пластикове, дерев'яне або силіконове/гумове кухонне начиння дозволить мінімізувати пошкодження поверхні.
- Посуд прослужить довше, якщо мити вручну гарячою водою з милом. Завжди протирайте у напрямку металевих ліній.