Марміти

Марміт (від фр. marmite котелок) - різновид теплового обладнання для ресторанів, готелів, кафе. Це ємності з герметичною кришкою, з подвійними стінками, часто між якими є вода. Її нагрівають електричні тени або газ. Їжа як би постійно підігрівається на водяній бані. Ідеальні умови зберігання гарячої їжі.

Марміт-супницяМарміти користуються попитом у сервісів з кейтерингу, що спеціалізуються на обслуговуванні масштабних виїзних заходів (бізнес-ланчі, конференції, весілля). Агрегат підтримує страви теплими протягом тривалого часу, не треба турбуватися про підігрів їжі. Тим більше що розігріви негативно позначаються на органолептичних та хімічних властивостях їжі (руйнується корисний білок, вітаміни). Підтримувати задану температуру дозволяє вбудований термостат. У багатьох моделях термостат вимикається автоматично або не включається взагалі, якщо ємність порожня. :
  • Без підігріву, з подвійними стінками, герметичною кришкою. Зручний для доставки їжі фірмами по кейтерінгу.
  • З електропідігрівом.Широко застосовуємо в ресторанах, їдалень на лінії роздачі.
  • Від газового пальника.
За типом підігріву їжі:
  • Нагрівання корпусу.
  • Водяна лазня.
  • Гаряче повітря.
  • Інфрачервоне випромінювання.
Також марміти поділяються на одно- і багатоємнісні, переносні та стаціонарні. За формою нагадують геометричні постаті – прямокутники, овали. Чаші виготовляють із сталі, кераміки, мармуру, граніту. Існують універсальні моделі, що зібрали різні типи підігрівів. Професійні кухарі вважають, що для других страв краще підходить інфрачервоний підігрів, а для рідких перших – водяна баня чи гаряче повітря.

МармітиВітрини-марміти оснащені прозорими дверцятами, що щільно закриваються. Вони зібрали у собі як ємності для гарячих страв, а й напоїв, соусів.

Отдельне місце займають настільні марміти. Вони оригінальні, витончені для використання у престижних ресторанах. Займаючи трохи місця, такі марміти елегантно вписуються у сервірування. Їжа підігрівається за допомогою пальника або від електромережі.

Керамічні, фарфорові марміти - своєрідні елементи витонченого дизайну. Їх добирають до інтер'єру кафе. Залежно від дизайнерського оформлення ємності стилізують під певну епоху. Їх прикрашають позолотою, сріблом, дерев'яними вставками.

Найпопулярнішим залишається електромарміт на кілька чаш, з герметичною кришкою, корпусом з нержавіючої сталі, з великим температурним діапазоном, автоматичним термостатом. Ці моделі виконані зі сталі, що використовується у виробництві посуду. Електричні складові чудово ізольовані, що забезпечує захист від спалаху. У нових моделях передбачаються полички для хліба, посуду. Мають значення та енергетичні витрати. Відомі виробники роблять електромарміти енергозберігаючими.

Вибираючи марміт, визначтеся з обсягом їжі, який потрібно зберігати та підігрівати. З'ясувавши об'єм чаш, задумайтеся про зручний тип підігріву. Підберіть відповідний дизайн: у пріоритеті компактність та збіг за стилем із закладом. А довговічність в експлуатації гарантує будь-який виробник професійної кухонної техніки.