Як вибрати пральну машину для пральні

Пральні машини так щільно узвичаїлися у кожного, що вже навіть найпросунутіші моделі з підсвічуванням бака і автоматичним зважуванням білизни сприймаються, як належне. А в чому тоді різниця побутової та промислової моделей і для чого потрібна пральна машинка професійного типу, якщо можна встановити стандартну?

Однак основа будь-якої пральні все ж таки - професійні пральні машини. Вони повинні з максимальною якістю прати, віджимати та служити довгі роки. Як підібрати оптимальний варіант, який задовольнить ці запити? Сьогодні спробуємо розібратися.

Вимоги до приміщення пральні

Перш ніж розглянути власне пральні машини, необхідно знати, які нормативні вимоги висуваються до приміщення, де вони встановлюватимуться. А вони є і полягають у наступному:

 • Електроенергія повинна подаватися з потужністю не менше 30 кВт.
 • Наявність підведення трифазного струму в 380 В. На 220 В техніка працює менш ефективно.
 • Доступ як до холодної, так і гарячої води, щоб заощадити кошти на нагріванні води.
 • Каналізаційне відведення.
 • Виняткова горизонтальність підлоги в місці, де встановлюється пральне обладнання.
 • Допустиме відхилення 2 мм на кожний кв. м.
 • Наявність бетонної стяжки щонайменше 2 см завтовшки.
 • Підлога повинна бути облицьована плиткою або іншим матеріалом, який легко мити і сушити.
 • Пофарбовані або викладені плиткою стіни 1,8 м від підлоги.

Як видно, всі ці пункти розроблені виключно для безпеки та комфорту роботи пральні, і дотримати їх не важко.

Відмінності промислової пральної машини від побутової

Багато хто намагається поставити на один щабель порівняння побутові та професійні пральні машини. Мовляв, є сучасні моделі для дому із завантаженням до 15 кг та високою потужністю. І при цьому їх ціна куди нижча за професійні варіанти з такими ж характеристиками. Насправді ж є відмінності, і вони суттєві:

 • промислові пральні машини збираються з більш дорогих, міцних та якісних матеріалів, тому термін служби таких апаратів набагато довший;
 • попередня особливість позначається не тільки на тривалість експлуатації, але і на навантаженні. Так, навіть найдорожчий побутовий прилад для прання зможе безперервно працювати не більше 4-5 годин, а професійний – 8-10;
 • вбудовані мікропроцесори промислової техніки здатні запам'ятати велику кількість програм для різних режимів та особливостей прання;
 • побутові моделі з максимальним завантаженням все одно ніколи не зможуть випрати 30-35 кг білизни, як це можуть бути промислові;
 • наявність інтелектуального управління дозволить налаштувати порошкоприймач на автоматичну подачу, зважування білизни, що істотно скоротить ручну працю та заощадить ресурси;
 • пральні машини для промислового прання можуть одночасно підключитися відразу до кількох комунікацій: гарячої та холодної води, генератора пари, каналізації тощо.

Навіть візуально пральні машини для пралень виглядають значно переконливіше: міцний корпус з хороших матеріалів, кнопки управління, які не зношуються, шланги з декількома шарами, що навіть ножу не під силу їх розрізати.

Вибір пральної машини

Але щоб воно коректно справлялося зі своїми обов'язками, служило вірою та правдою довгий час, варто детально вивчити критерії вибору пральної машини.

Як правильно вибрати пральну машину для пральні? Вибрати пральну машину насамперед можна на основі продуктивності. Від цього показника і залежатиме, чи впорається апарат із завданням. Далі підбір пральної машини ґрунтується виключно на індивідуальних особливостях для конкретного випадку:

 • Характер бізнесу. Потрібно чітко розуміти, що підібрати обладнання важливо під сферу його використання. Так, для великої пральні знадобиться завантаження не менше 30 кг. Невеликому салону краси буде достатньо 10 кг і можливості підключатися до побутової мережі.
 • Оцінити передбачуване навантаження. Якщо 30 кг білизни треба прати не часто, а в решту часу буде достатньо і 15 – тоді не переплачуйте, адже обсяг завантаження прямо впливає на вартість. Тим більше, на ринку представлені пральні машини різної комплектації і вибрати є з чого.
 • Особливості білизни. Так, для лікарняних пралень дуже важлива дезінфекція, тому краще віддати перевагу бар'єрним моделям.
 • Комунікації. Точніше – можливість підключення до них. Особливо важливим є цей показник для малого бізнесу, адже часто підприємці орендують приміщення, а там не завжди вдасться прокласти потрібні комунікації. Тоді варто віддати перевагу не найвибагливішим у цьому плані варіантам.
 • Співвідношення ціни та якості. Можливо, цей пункт здасться відносним, але все ж таки можна знайти варіанти з ідеальним балансом. Для цього можна вивчити форуми, відгуки та описи найпопулярніших моделей.

Корисні опції пральної машини

Щорічно техніка все більше вдосконалюється і стає функціональнішою. І до того за якими параметрами вибирати пральну машину потрібно додати корисні опції. Надійна техніка – практична техніка, і найкориснішими властивостями професійного приладу будуть:

 • наявність мікропроцесора з функцією пам'яті. Він дозволить генерувати свої програми прання, які максимально відповідають вашим вимогам;
 • автоматичне зважування білизни. Вбудовані в барабан ваги позбавлять необхідності робити це самостійно перед пранням;
 • великі дверцята для зручного завантаження.

У деяких випадках користувачеві можуть бути корисними опції усунення складок, додаткова дезінфекція або видалення запахів.

Термін служби та догляд за пральною машиною

Вибір пральної машини за параметрами.Тепер настав час дізнатися, як з нею звертатися, щоб максимально продовжити службу. Загалом професійна техніка служить довгі роки – до 30 тис. робочих циклів.

Достатньо вчасно проводити огляд фільтрів, не перевантажувати машину та користуватися засобами для пом'якшення води. При правильному відході апарат може працювати 30-35 років. Негативно на термін експлуатації позначаються перебої в електромережі, потрапляння сторонніх предметів у барабан, неправильний монтаж до комунікацій або мережі живлення (краще запросити профі) та неякісна вода.

Асортимент та виробники пральних машин

Не будемо зупинятись на дорогих варіантах – тут багато брендів із гарними моделями. А ось у бюджетному ціновому сегменті варто звернути увагу на пральні машини Alliance (США). Це невеликі (до 10 кг завантаження) варіанти, що завоювали визнання у багатьох установах. Гідна якість за невисокої вартості. В асортименті є прально-віджимні машини та прально-сушильні.

Середня вартість та хороша продуктивність належить американському Unimac. Широкий асортимент.

Де можна використовувати професійні пральні машини

Професійне пральне обладнання застосовується в різних галузях бізнесу.І це не тільки пральні, а й:

 • готелі різної місткості;
 • пральні самообслуговування;
 • ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування;
 • харчові підприємства;
 • перукарні, салони краси;
 • лікарні, бази відпочинку та пансіонати.

На закінчення

Підбиваючи підсумки, варто відзначити, що професійна машинка - придбання важливе і необхідне. При цьому не слід думати, що класична побутова техніка замінить професійні варіанти. Хоча вибрати оптимальний апарат може бути складно, адже доведеться вивчити безліч параметрів, підготувати приміщення та зважити індивідуальні особливості бізнесу – після цих заходів ви отримаєте чудового помічника. Головне – дотримуватися простих вимог до обслуговування та користування.