Як вибрати професійну млинницю?

Випічка млинців – справа непроста. Кухні, плити та кухаря буде недостатньо. Якісне обладнання – один із ключових моментів успіху. Знадобиться млинниця. Тільки побутові прилади тут не підійдуть, потрібне професійне обладнання для млинців.

Сучасні виробники пропонують величезний вибір обладнання для громадського харчування, може розгубитися навіть професіонал. Як вибрати млинець, на що звернути особливу увагу і як врахувати індивідуальні особливості – про це й йтиметься.

Млинниця – її основні характеристики, види, використання на кухні

Млинниця електрична професійна – прилад для швидкого випікання великих об'ємів млинців. Конструктивно млинці влаштовані досить просто і мають на увазі наявність:

  • підстави. Це якийсь п'єдестал;
  • робочої поверхні – один або два чавунні диски, покриті антипригарним шаром тефлону;
  • ТЕНів – нагрівальних елементів;
  • блоки регулювання – індикатори нагрівання, готовності та регулятора температурного режиму.

Сьогодні ринок дозволяє купити млинець для бізнесу, виходячи з індивідуальних потреб виробництва. Виходячи з особливостей конструкції професійні млинці бувають:

Однопостові та багатопостові.

  • Млинці з однією гарячою поверхнею недорогі, але й продуктивність у них невелика. Дані моделі млинців – вибір маленьких кафе, де ця страва не є основою меню.
  • Професійні млинці з двома конфорками або навіть великим числом – багатопостові. Це вибір закладів із великою прохідністю, адже апарат дозволяє випікати одночасно від 2 до 6 млинців. Хоч ціна такого пристрою вища, але окупиться вона швидше. Примітно, що кожен пост оснащений окремим регулятором, щоб кухареві було зручніше контролювати процес.

Відкриті та закриті професійні млинці.

  • Агрегати першого типу без кришки зверху, тобто кухар може бачити процес приготування і самостійно визначати час перевертання. Зовні така млинниця нагадує звичайну сковорідку. Для великих обсягів не підійде.
  • Якщо у конструкції девайса є кришка – це закритий вигляд. Готувати дуже зручно: розрахувати кількість тіста, налити його у робочу камеру та закрити кришку. Млинець пропікається одночасно з двох сторін, від вас потрібно діставати частування. Практичні, прості у догляді та недорогі.

З поглибленням, плоскі або занурювальні.

  • Професійні млинці з поглибленням визнані одним із найзручніших та найбезпечніших варіантів. Принцип той самий, що й на сковороді: тісто наливається у спеціальне заглиблення, блюдо перевертається у міру приготування. Для бізнесу є хороший варіант.
  • Плоска промислова млинниця на кухні – не найвдаліший вибір, оскільки на конфорці немає ні заглиблень, ні виступів. Дозування тесту слід суворо розраховувати. Інакше страва вийде «не круглою», або залишки тесту будуть скрізь. Плюс треба регулювати температуру.Але якщо кухар уже «набив руку» - процес проходить оперативно та «чисто».
  • Професійні млинці занурювального типу – найзручніші та найсучасніші. Комплектація млинців передбачає наявність зручної ручки. Розігріта робоча поверхня опускається у рідке тісто, воно миттєво підхоплюється. Нічого не стікає, млинці виходять ідеально тонкими та рівними.

Часто млинці застосовуються в невеликих кафе, піцеріях, словом у місцях, де можна швидко «перекусити». Не менш популярними професійні млинці стали на точках вуличної торгівлі. Рідко ці ласощі зустрічаються в меню великих ресторанів.

Класичні млинці для бізнесу

Цей сегмент обладнання є найбільш популярним, оскільки передбачає найбільш стандартну схему приготування млинців.

Класичною вважається млинець, що максимально імітує процес приготування цих ласощів на домашній кухні.

Спекотна поверхня з круглою площиною

Як правило, вибір млинці для професійної кухні падає саме на цей варіант. Такий пристрій має діаметр 30-40 см. Поверхня гарного апарату виготовляється з першокласної нелегованої сталі. Справжні профі не набувають виробів з антипригарним покриттям, яке легко псуватися. Чим товщі масив спекотний – тим краще, адже він буде стабільніше утримувати температуру без регулювання.

Корпус млинців

Гарний апарат буде виготовлений з нержавіючої сталі або емальованої сталі. Фронтальна частина має панель керування, а нижня (не завжди) може оснащуватися додатковою висувною скринькою для підтримання температури готових млинців.

Види енергії, що використовуються для нагрівання

Млинниця може бути газовою та електричною. Перший варіант буде зручним для точок вуличної торгівлі, пересувних кафе. Обов'язково варто звернути увагу на розташування пальника та його площу. Віддавайте перевагу моделям з максимальною площею розподілу полум'я.

Електрична млинець – практичніша: можна фіксувати нагрівання. З мінусів – «прив'язка» до мережі, але вона не є страшною для стаціонарних закладів. При виборі професійної млинці електричного типу варто звернути увагу на спосіб нагрівання – це можуть бути ТЕНи та спіралі. Останнє рішення хоч і дорожче, але гарантує рівномірне прогрівання.

Продуктивність

Професійна млинець має велику продуктивність, як у приміщенні, так і на точках вуличної торгівлі. За умови правильного вибору агрегату з однією конфоркою кожні 1-2 хвилини буде готовий млинець. Отже, двопостові "видають" 100-120 шт/годину.

Виробники млинців

У нашій країні серед величезної кількості брендів, найбільш затребуваними вже довгі роки залишаються моделі середньої цінової категорії:

  • Fimar (Фімар, Італія),
  • Hendi (Нідерланди),
  • Roller Grill (Роллер Гриль, Франція),
  • Sirman (Сірман, Італія).

З недорогих варіантів добре зарекомендували себе Altezoro (Аль Тезоро, Китай), JEJU (Тайвань) та EWT INOX (Китай).

Автоматичні млинці

Використання млинці стане максимально комфортним, якщо звернути увагу на види з автоматичним керуванням. Але це не просто пристрої, а повноцінні млинці. Їх купують фабричні підприємства, наприклад, з виготовлення напівфабрикатів із рідкого тіста.

На закінчення

Сподіваємось, ми допомогли відповісти на запитання «як вибрати млинницю». Однозначно перед покупкою варто взяти до уваги надійність фірми, технічні характеристики та вартість. Не забувайте і про сервісне обслуговування: чим вищий термін, тим більше фірма впевнена у своєму товарі.