Пакувальник вакуумний

Вакуумний пакувальник

Вакууматор чи вакуумний пакувальник – актуальне обладнання для професійної кухні. Принцип його роботи доволі простий. Завдяки вакуумній технології продовжується термін зберігання готових чи свіжих продуктів. Для м'ясних чи рибних страв така технологія також актуальна. Крім цього вакуумне пакування зберігає смак та користь продукту.

Особливості вакуумного пакування на професійній кухні

Завдяки вакуумній технології робота на професійній кухні стала простішою. Так здійснюється економія та продовжується строк “життя” продуктів. Для цього не потрібно пресувати чи заморожувати продукти (такі способи суттєво зменшують смакові якості). Навіть шокова заморозка не дає такі хороші результати. Важливо враховувати, що не для всіх продуктів підходить та чи інша технологія зберігання.

Що стосується вакууму, то він в першу чергу захищає продукт від шкідливого зовнішнього впливу. В нього не потрапляють бактерії, тому вони не так швидко псуються. Поки продукт лежить у вакуумі, якщо він попередньо був просочений маринадом чи спеціями, паралельно відбувається його насичення. Такий спосіб є ідеальним для покращення смакових властивостей м'яса.

Різновид професійних вакууматорів

Всього на сучасному ринку 2 типи пакувальних машин: безкамерні та камерні. Безкамерні машини підходять для тих закладів, де далі продукти будуть зберігатися у холодильній камері. Вони займають небагато місця, а тому можуть зберігатися максимально довго.

Камерні машини мають 1 чи 2 камери. Вони використовуються для середніх, великих закладів та являються універсальним варіантом.

Як працює вакууматор?

Для дому таку велику та складну машину купувати немає сенсу. Вакууматори потрібні тільки для закладів, в яких є потреба постійно зберігати багато продукції (вона доволі швидко псується).

У вакуумних машин багато переваг:

  • збереження продуктів, а тому економія на нових закупках;
  • мінімізація запахів на кухні та в холодильнику;
  • дотримання санітарних норм;
  • можливість самостійно обирати тару для зберігання;
  • дає можливість готувати в Sous-vide.

Завдяки вакууму продукт ніяк не взаємодіє з повітрям, а тому розмноження бактерій чи грибків неможливе.

Запакований продукт має свій час та умови зберігання. У нього продовжується та залишається строк кінцевого споживання. Для прикладу, якщо запакувати свіжу рибу, то вона буде придатна до споживання ще 4 дні у холодильнику. Для м'яса у холоді строк продовжується на 9 діб. Сир може зберігатися майже 2 місяці, а фрукти до 21 дня.

Не всі ягоди чи фрукти добре “переносять” вакуум. Для прикладу, ягоди дійсно зберігаються довше, та після розморожування втрачають свій зовнішній вигляд.

Для вакууматора також потрібні пакети для зберігання чи спеціальні контейнери. Що стосується контейнера, то є можливість контролювати кількість повітря, тобто випускати його повністю чи частково. Деякі продукти як морепродукти можна зберігати тільки в повному вакуумі.

Спеціальні пакети для вакуумного пакування бувають різної форми, покриття та щільності.

Яку вакуумну машину обрати для закладу?

Обираючи вакуумне пакування, слід звернути увагу на цілий ряд важливих характеристик. До них відноситься:

  1. Компактність. Вакууматор займає невелику кількість місця, та його потрібно доволі часто переставляти. Краще обирати машину з невеликими розмірами та вагою.
  2. Потужність. Чим більша потужність, тим скоріше вдасться упаковувати продукти. Для маленьких та середніх за навантаженням закладів підходять універсальні вакууматори (середня потужність).
  3. Панель управління. Універсальні прилади мають просту та зрозумілу панель управління з декількома режимами.
  4. Зовнішній вигляд та міцність корпусу. Чим більш якісним буде покриття вакууматора, тим довше він прослужить.

Ціна формується із цілого ряду характеристик, та найбільше впливає саме потужність та розмір машини.

Краще не обирати машини з пластиковим корпусом. Він дуже швидко деформується та при будь-якому ударі ламається. Оптимальний варіант – корпус з нержавіючої сталі.

Звертати занадто багато уваги на зовнішній вигляд машини не варто. Її робота та якість пакування стоїть на першому місці. Важлива й універсальність пакетів чи контейнерів, які можна купувати в майбутньому.