Ресторани, вагон-ресторан та купе-буфети.

Ресторан.

До цього типу відносяться підприємства, що надають широкий асортимент складних у приготуванні страв, підвищений рівень обслуговування у поєднанні з організацією дозвілля. У пропонований асортимент входять фірмові та рекомендовані страви, алкоголь, тютюнові вироби. Спеціалізацією ресторанів можуть бути страви зарубіжних країн чи національної кухні.

Як правило, споживачам надаються обіди та вечері. У разі спеціального обслуговування може надаватися повний добовий раціон. Крім того, повний раціон забезпечується ресторанами, розташованими на об'єктах транспорту (аеропортах, вокзалах) у готелях.

РесторанРесторани надають послуги з обслуговування бенкетів, бронювання місць, організації тематичні вечори. В якості додаткових послуг надаються послуги прокату столового посуду, замовлення та доставки кулінарних виробів, обслуговування офіціанта вдома. Організація дозвілля у ресторані включає музичне обслуговування, наявність більярду, настільних ігор, надання друкованої продукції. Штат ресторанів вищих класів та ресторанів, які обслуговують іноземців, зобов'язаний володіти у необхідному обсязі іноземними мовами.

За якістю послуг та рівнем комфорту ресторани класифікуються таким чином:

  • Класа люкс
  • Вищий клас
  • Першого класу

Крім звичайної ресторани використовують світлові вивіски.Зали та інші приміщення оформляються вишуканими декоративними елементами. У ресторанах двох найвищих класів обов'язково наявність танцювального майданчика, естради. Норматив площі зали з естрадним та танцювальним майданчиками на посадкове місце становить два квадратні метри.

Звичайна система припливно-витяжної вентиляції допустима лише у ресторанах класів перший та вищий. Для ресторанів класу люкс обов'язковою є більш ефективна система кондиціонування, що підтримує оптимальний мікроклімат.

Меблі підвищеної комфортності повинні відповідати ексклюзивному інтер'єру. Зали комплектуються м'якими (напівм'якими) кріслами, столами з м'яким покриттям. Покриття поліефірне дозволяється лише у ресторанах першого класу. Спеціальні вимоги поширюються на столові прилади. У ресторанах допускається використання посуду з мельхіору, нержавіючої сталі, кришталю, фарфору, фаянсу з художнім оформленням.

У ресторанах класу люкс відвідувачам пропонується широкий вибір не лише оригінальних, а й вишуканих фірмових страв та фірмових напоїв.

Вагон-ресторанВагони-ресторани.

Спеціалізовані вагони, що включаються до складу залізничних поїздів далекого прямування за умови знаходження в дорозі більше доби в одному напрямку. Цей тип підприємств призначений обслуговування пасажирів у дорозі.У вагонах-ресторанах є виробниче приміщення, буфет з шафами, що охолоджуються, для швидкопсувних продуктів, мийне відділення, зал для споживачів. Перелік товарів, що реалізуються, складають перші, другі страви, закуски, кондитерські вироби, напої (гарячі та холодні), тютюнова, алкогольна продукція. В якості додаткових послуг надаються послуги обслуговування офіціантами, продаж врознос.

Купі-буфети.

Розташовуються в купе поїздів, що перебувають у дорозі менше доби, включають два типи приміщень: торгове, підсобне. Обов'язково є наявність холодильних шаф. У купе-буфетах до реалізації пропонуються бутерброди, кондитерські вироби, відварні сосиски та сардельки, кисломолочна продукція, холодні безалкогольні та гарячі напої.

Далі: Бари. Підприємства громадського харчування.