М'ясорубка професійна

М'ясорубка

М'ясорубка доволі звичне обладнання, навіть для домашнього використання. Що стосується професійного обладнання, то воно відрізняється більшою потужністю та швидкістю обробки м'яса.

На професійній кухні будь-якого закладу потрібна м'ясорубка. Вона має відповідати декільком критеріям: висока якість та легкість в очищені. Дуже важливо, щоб потужне обладнання мало невеликі габарити. М'ясорубка має доволі легко транспортуватися.

Призначення та основні характеристики м'ясорубки

Принцип роботи м'ясорубки доволі простий: вона подрібнює м'ясо та робить фарш. Такий спосіб обробки м'яса простий та дозволяє приготувати велику кількість різноманітних страв.

М'ясорубка зазвичай має декілька насадок, що зручно для переробки різного виду м'ясної продукції. Конструкція м'ясорубки також проста. У неї є верхня воронка. Вона достатньо велика, щоб вкладати м'ясну продукцію.

Вже з воронки м'ясо потрапляє до конвеєра з гвинтом. Він обертається та так проштовхує м'ясо. М'ясорубка також має ніж, який все подрібнює та решітку, через яку “виходить” фарш.

Загалом завдяки простій конструкції сучасні моделі мають багато схожих характеристик. Проте деякі з них мають свої особливості та переваги. Якщо мова йде про професійну кухню, то на перший план виходить швидкість подрібнення м'яса, разом з тим потрібно враховувати й споживання агрегатом електроенергії.

Як вибрати м'ясорубку на професійну кухню?

Обираючи м'ясорубку, потрібно розуміти, як багато та якого фаршу доведеться переробити. Чим більша завантаженість гостями у закладі, тим більш потужне обладнання потрібно обирати.

Кількість сировини є головним критерієм. Її якість та стан також важливі. Якщо потрібно переробляти заморожене м'ясо, то також краще вибрати потужну м'ясорубку.

Для початку розглядають сферу використання м'ясорубки. Комерційне навантаження (кафе чи ресторан) вимагає потужного обладнання, яке може працювати з великим навантаженням. Під комерційним розуміють навантаження, коли обсяги переробки середні чи вище середніх. Таке обладнання не потрібне для дому.

Професійне обладнання, як м'ясорубка, відрізняється й тим, що знаходиться всередині. Побутові прилади саме через низьку потужність часто виготовляють з більш дешевих та довговічних матеріалів. Для прикладу пластмасова воронка. М'ясорубка для закладу має бути міцною.

Яку професійну м'ясорубку вибрати:

  • з повністю металевим корпусом;
  • з надійним з'єднанням шестерні та вузлів;
  • з середніми габаритами та вагою.

Через високу потужність м'ясорубки для професійного використання не завжди відрізняються малою вагою, та по можливості краще обрати середні габарити обладнання. Воно має поміщатися на полицях та не заважати роботі на кухні.

Важливо також враховувати, що професійне обладнання експлуатують та миють щодня. Воно має бути стійким та не піддаватися корозії. Крім потужності та ваги, краще звертати увагу й на кількість насадок. Вони дозволяють використовувати м'ясорубку, як універсальний агрегат.

Продуктивність м'ясорубки

Важливим критерієм вибору м'ясорубки є продуктивність. Вона визначає, як багато м'яса вдасться переробити за заданий проміжок часу. Так кухня зможе розрахувати час приготування м'ясних страв.

Професійне обладнання розраховане на велике навантаження, але завжди потрібно брати трішки з “запасом”. Перевантажувати м'ясорубку не варто, якщо вона має прослужити максимально довго. Зазвичай виробник вказує максимальне навантаження.

Ріжучий механізм

Саме ріжучий механізм гарантує якість готового фаршу. Тип сировини впливає на потужність та швидкість. Професійне обладнання має справлятися навіть зі складними задачами. Ріжучий механізм забезпечує таку функцію, а тому він найважливіший серед інших деталей.

Ріжучий механізм ще називають вузлом, і він складається із системи ножів. Щоб вони не ржавіли, їх виготовляють із нержавіючої сталі чи спеціального сплаву.

В сучасних моделях використовують 3 види ріжучого механізму:

  • стандартний;
  • половинний;
  • повний.

В стандартному механізмі всього 1 решітка та односторонній ніж. Він переробляє тільки м'яке м'ясо з мінімальною кількістю сполучної тканини (плівок).

Половинний унгер більш складний та він підходить для подрібнення різного м'яса. Така модель є ідеальною для приготування різних ковбасок. Повний унгер найскладніший за конструкцією, та він підходить для будь-якого навіть другосортного м'яса.

Напруга м'ясорубки

Серед важливих критеріїв вибору – напруга. Найпопулярніші 2 моделі на 220В і 380В. Велика потужність може стати перевагою, та не всі приміщення мають вихід саме до напруги 380В.

Що стосується напруги, то підійде стандартний варіант для будь-якого приміщення чи кухні.