Лінія роздачі: як правильно вибрати

Купити лінію роздачі за найкращою ціною

Лінія роздачіУ таких закладах громадського харчування, як столові навчальні заклади, заводи, кафе самообслуговування , важливо забезпечити їжею велику кількість відвідувачів за короткий час. Часто причиною черги є неправильно підібрані лінії роздачі, а не робочий персонал на кухні.

Щоб у вас не виникало подібних ситуацій, пропонуємо інформацію про правильний вибір лінії роздачі.

Насамперед варто врахувати потужність вашого закладу, а саме кількість посадочних місць. Також при виборі лінії роздачі треба звернути увагу на оборотність місця за годину. Найчастіше беруть до уваги час максимального завантаження залу, коли майже всі місця зайняті відвідувачами. Зазвичай це період часу з 13.00 до 14.00, коли в більшості закладів та закладів обідня перерва. У цей час коефіцієнт оборотності одного місця за годину коливається від 2 до 4. Відповідно, час прийому їжі становить 15-30 хвилин. Наведемо приклад: у їдальні, розрахованій на 200 чоловік, при оборотності з коефіцієнтом 2 кількість відвідувачів становить 400 чоловік.

Наразі розраховану кількість відвідувачів необхідно порівняти з можливостями лінії роздачі. Зазвичай одна каса за годину може пропустити від 100 до 120 осіб за готівкою. Ось і виходить, що у залі треба встановити не менше 3 кас на одну лінію роздачі. Водночас можна скоротити тривалість касових операцій, якщо запровадити у закладі безготівковий розрахунок. В результаті, відвідувачі можуть розраховуватися приблизно в 2,5 рази швидше, тому що на одну операцію йтиме приблизно 14-18 секунд порівняно з готівковим розрахунком (коли на одну операцію йшло 30-40 секунд).

Також при виборі лінії роздачі необхідно врахувати ще й кількість модулів супів та гарячих страв, оскільки вони також впливають на швидкість обслуговування відвідувачів. Щоб збільшити пропускну можливість, необхідно збільшити кількість модулів перших та гарячих страв, при цьому поставивши кілька додаткових осіб на лінію роздачі.

Розглянемо цю інформацію в цифрах: якщо в їдальні більше 150 місць, а коефіцієнт оборотності одного місця становить 2 необхідно встановити дві лінії роздачі, де працюватиме по 3-4 каси за готівковим розрахунком. Якщо зробити акцент на безготівковий розрахунок, кількість кас можна зменшити в 2 рази. Також у вузівській їдальні, де одночасно може сісти 100 відвідувачів, необхідно не менше трьох ліній роздачі.

Тепер поговоримо про виробників, яким краще віддати перевагу при покупці лінії роздачі. Для невеликих кафе та виробничих їдалень найчастіше купують недороге обладнання вітчизняних виробників.У закладах високого рівня господарі можуть дозволити собі придбати лінії роздачі від іноземних виробників.

Якщо ви не впевнені в тому, що зможете самі правильно спроектувати лінії роздачі і серед величезної кількості виробників вибрати відповідний саме для вашого закладу, зверніться до фахівців або експертів, які розбираються в цих питаннях. Сьогодні досить багато компаній, які надають такі слуги.

Купити лінію роздачі за найкращою ціною