Електромеханічне обладнання для піцерії. Частина 2.

Для того, щоб зрозуміти всі тонкощі і особливості даного пристрою, розглянемо овочерізку на прикладі французького виробника Robot-Coupe . В першу чергу варто відзначити, що набір містить велику кількість дисків-ножів. Їх більше 45-ти, а деякі навіть можна комбінувати і отримувати нові типорозміри нарізки.

Охарактеризуємо види ножів.

1 Ніж-слайсер - відмінний вибір для швидкого і легкого шинкування капусти та шпинату. Виділяють слайсери різної товщини. Від 2 до 5 мм: пристосований для красивої нарізки скибочками, які прикрашають піцу. Це можуть бути помідори, болгарський перець, гриби печериці. А також робить нарізку для страв з картоплі, огірка, моркви або редиски. Від 0,8 до 2 мм. Цим ножем можлива нарізка ковбасних виробів. Даний слайсер забезпечує швидкість та економність процесу приготування. Ніж товщиною в 1 мм призначений для нарізки баклажанів. Баклажани - це досить вимогливий інгредієнт в піці. Для його приготування потрібна теплова обробка. Перш, ніж вони прикрасять страву, їх необхідно прожарити. А ніж з такою товщиною дозволяє тонко і акуратно нарізати овоч, що в подальшому позитивно впливає на обжарку. Тим самим економиться час на створення піци з цією рослиною. Від 1 або 2 мм. Слайсер з такою товщиною незамінний при нарізці цибулі кільцями. Також розрізняють слайсери спеціально для подрібнення перцю. Для цього овоч розрізається на 2/4 частини по осі, потім необхідно утворити пучок і нашаткувати за допомогою трубки, яка призначена для описуваного випадку. Варто згадати про ножі-слайсери, який здатний нарізати пластинками мигдаль. Його товщина становить 0,6 мм. Він придатний тоді, коли в піцерії є кондитерський відділ. Ще в наборі є і хвилястий слайсер. Це досить класна річ в тому плані, що можна робити фігурну нарізку різних овочів. Хвиляста форма наповнює оформлення страви свого роду привабливістю.

2 Ніж-терка . Розміри терок, як і розміри слайсерів, також різноманітні. Діапазон становить від 1,5 до 9-ти мм. Звичайно ж за назвою можна з легкістю визначити призначення даного диска - натирання сиру. Але застосування не так звужене. Ніж дозволяє красиво нарізати варені овочі, які в більшості випадків йдуть на салати. За допомогою пристрою можна без проблем подрібнити шоколад або горіхи для десерту. Для натирання сиру професіоналами рекомендується терка 6, 7 мм. Робота з таким ножем дуже педантична і вимагає дотримуватися деяких правил. 1. Потужність мотора повинна прагнути вгору (це підвищує стійкість до навантажень при натирання). 2. Не потрібно максимально притискати продукт до ножа (це уповільнює швидкість і продуктивність).

3 Диск-соломка - дуже вигідний і зручний ніж для нарізки салатів. Естетична форма соломки створює незабутній вид страви. Розмір дисків найрізноманітніший. Все залежить від виду соломки. Наприклад, для плоского перетину можуть бути 1х8, 2х10...

4 Ніж-кубики . Найбільш універсальним вважається ніж розміром 10 мм, який дозволяє нарізати на топпинг, тобто охоплює цілу групу продуктів. Ножі розміром до 10 мм доцільно використовувати при нарізці овочів кубиками на супи, а розміри, що перевищують 10 мм, ідеальні для фруктових салатів або гарнірів. За допомогою Вашої фантазії можна комбінувати. У наборі до даного виду диска йдуть слайсера і решітки. Якщо поєднувати різні пропорції, то створюється досить творчий вид страви.

Незамінним на кухні завжди є ніж для нарізки картоплі-фрі. У більшості піцерій це блюдо займає почесне місце. І тому до приготування затребуваного продукту потрібно поставитися з повагою. До складу диска також входить слайсер і решітка.

5 Французька компанія Robot-Coupe піклується про своїх клієнтів і для полегшення готування пропонує таке універсальне обладнання, як гастрономічний кутер. Це пристрій створює соуси. Однак і кутер може похвалитися своєю практичністю. З його допомогою подрібнюються різні овочі і продукти харчування. Цікаво те, що подрібнення залежить від тривалості роботи даної техніки, тобто чим довше, тим дрібніше. Він за кілька секунд перетворює цілий продукт на друзки.

Слід зазначити, що кутер навіть здатний забезпечити якісний заміс тіста різної щільності протягом 3 хвилин. Якщо цей процес повторюється досить часто, то професіонали рекомендують застосовувати ще один ніж, який є в наборі, з великими зубцями.

Але ринок пропонує увазі більш універсальний пристрій - кухонний процесор. Він, так би мовити, два в одному. Здатний замінити і овощерезку і кутер. По-перше, процесор економить місце в приміщенні, а по-друге, містить ті ж функції, що і описана вище техніка, але ціна в значній мірі менше.