Переваги використання пароконвекційних печей

Приготування страв із застосуванням гарячого повітря і пара окремо або спільно призвело до створення більш комфортних умов для персоналу професійних кухонь і поліпшило якість приготовленої їжі. На кухні ресторанів і кафе стали менше використовуватися духовки, жаровні, грилі, каструлі та сковорідки. Їх місце зайняли пароконвекційні печі або пароконвектомати. За допомогою цих апаратів можна виконати до 70% операцій теплової обробки продуктів: смаження, випікання, пасерування, гасіння, варіння на пару, розігрів або регенерація страв. Відповідно пароконвектомат може замінити до 40% обладнання для теплової обробки продуктів. Це дозволяє більш раціонально організувати роботу закладів громадського харчування.

В пароконвекційні печах гаряче повітря разом з парою з великою швидкістю циркулює в камері, де готується страва. Це сприяє досягненню однакової температури у всій камері і рівномірному приготуванню страв.

Зараз дуже багато виробників випускають пароконвектомати різних моделей. Вони відрізняються один від одного наступними характеристиками:

 • уприскування вологи в робочу камеру може бути інжекторним або електронним;
 • щадні режими приготування продуктів;
 • наявність або відсутність щупа з температурним датчиком;
 • управління апаратом ручне, електронне або програмне;
 • кількість і розмір розміщуваних листів;
 • кількість і асортимент аксесуарів в комплекті;
 • наявність або відсутність вбудованого душа.

найпростіші пароконвектомати готують трьома способами.

 1. Гаряче повітря або жар. При цьому способі приготування продукти піддаються обробці температурою від 60 до 300 градусів. Потік гарячого повітря, огортаючи страву, моментально пов'язує білок, і не дозволяє м'ясного соку витікати і випаровуватися. В результаті навіть у великих кількостях виходить соковите м'ясо, ніжні котлети з хрусткою скоринкою, здобні булочки. У цьому ж режимі готують для подальшої обробки заморожені продукти.
 2. Гасіння або пар. Цей режим забезпечує гасіння, бланшування, випарювання.
 3. Комбіноване гасіння . Гаряче вологе середовище в робочій камері запобігає пересиханню при смаженні, дозволяє рівномірно прогріти блюдо. При цьому скорочуються втрати ваги, неминучі при звичайній жарці.

Більш досконалі печі крім перерахованих елементарних режимів мають додатково наступні:

 1. Гасіння в щадному режимі - це приготування продуктів при температурі 30 - 99 градусів. Температура в камері підтримується з точністю до градуса. У такому режимі готують крем - карамель, муси, овочі, цінні види риби.
 2. Регенерація. Комбінація гарячого повітря і пара створює сприятливе регенеруюче середовище в робочій камері. Вона використовується для більш тонкого приготування страв, а також розігрівання страв перед подачею, вирішення проблеми тимчасового розриву між приготуванням і реалізацією або подачею в системі громадського харчування. Навіть велику кількість порцій можна в дуже короткий час довести до необхідної температури без шкоди для якості страви.
 3. Підтримка заданої температури всередині страви. Для визначення температури всередині страви використовують спеціальний щуп з температурним датчиком на кінці. Датчик фіксує температуру всередині продукту. Це дозволяє задати програмі необхідну температуру і автоматизувати процес підтримки цієї температури. Така можливість печі дозволяє досягти кількох ступенів підсмажування страви і подати відвідувачеві страви саме бажаного ступеня прожарювання.
 4. Змочування. За допомогою цього режиму досягається гладка блискуча поверхня хлібо-булочних виробів. Вона включається в режимі гарячого повітря вручну або автоматично.

Керуючись вашими потребами, співробітники нашого магазину допоможуть підібрати необхідну модель печі. Непрограмовані моделі дешевше і надійніше, але якщо вам треба постійно готувати велику кількість порцій однакових страв, і важлива швидкість обслуговування, наприклад, комплексний обід в ресторані швидкого харчування, то вигідніше купувати піч з програмним управлінням. Така піч дозволить отримати однакову якість страв і не дозволить ні на крок відступити від стандартів.