Переваги використання пароконвекційних печей
Приготування страв із застосуванням гарячого повітря і пара окремо або спільно призвело до створення більш комфортних умов для персоналу професійних кухонь і поліпшило якість приготовленої їжі. На кухні ресторанів і кафе стали менше використовуватися духовки, жаровні, грилі, каструлі та сковорідки. Їх місце зайняли пароконвекційні печі або пароконвектомати. За допомогою цих апаратів можна виконати до 70% операцій теплової обробки продуктів: смаження, випікання, пасерування, гасіння, варіння на пару, розігрів або регенерація страв. Відповідно пароконвектомат може замінити до 40% обладнання для теплової обробки продуктів. Це дозволяє більш раціонально організувати роботу закладів громадського харчування.
В пароконвекційні печах гаряче повітря разом з парою з великою швидкістю циркулює в камері, де готується страва. Це сприяє досягненню однакової температури у всій камері і рівномірному приготуванню страв.
Зараз дуже багато виробників випускають пароконвектомати різних моделей. Вони відрізняються один від одного наступними характеристиками:
- уприскування вологи в робочу камеру може бути інжекторним або електронним;
- щадні режими приготування продуктів;
- наявність або відсутність щупа з температурним датчиком;
- управління апаратом ручне, електронне або програмне;
- кількість і розмір розміщуваних листів;
- кількість і асортимент аксесуарів в комплекті;
- наявність або відсутність вбудованого душа.
найпростіші пароконвектомати готують трьома способами.
- Гаряче повітря або жар. При цьому способі приготування продукти піддаються обробці температурою від 60 до 300 градусів. Потік гарячого повітря, огортаючи страву, моментально пов'язує білок, і не дозволяє м'ясного соку витікати і випаровуватися. В результаті навіть у великих кількостях виходить соковите м'ясо, ніжні котлети з хрусткою скоринкою, здобні булочки. У цьому ж режимі готують для подальшої обробки заморожені продукти.
- Гасіння або пар. Цей режим забезпечує гасіння, бланшування, випарювання.
- Комбіноване гасіння . Гаряче вологе середовище в робочій камері запобігає пересиханню при смаженні, дозволяє рівномірно прогріти блюдо. При цьому скорочуються втрати ваги, неминучі при звичайній жарці.
Більш досконалі печі крім перерахованих елементарних режимів мають додатково наступні:
- Гасіння в щадному режимі - це приготування продуктів при температурі 30 - 99 градусів. Температура в камері підтримується з точністю до градуса. У такому режимі готують крем - карамель, муси, овочі, цінні види риби.
- Регенерація. Комбінація гарячого повітря і пара створює сприятливе регенеруюче середовище в робочій камері. Вона використовується для більш тонкого приготування страв, а також розігрівання страв перед подачею, вирішення проблеми тимчасового розриву між приготуванням і реалізацією або подачею в системі громадського харчування. Навіть велику кількість порцій можна в дуже короткий час довести до необхідної температури без шкоди для якості страви.
- Підтримка заданої температури всередині страви. Для визначення температури всередині страви використовують спеціальний щуп з температурним датчиком на кінці. Датчик фіксує температуру всередині продукту. Це дозволяє задати програмі необхідну температуру і автоматизувати процес підтримки цієї температури. Така можливість печі дозволяє досягти кількох ступенів підсмажування страви і подати відвідувачеві страви саме бажаного ступеня прожарювання.
- Змочування. За допомогою цього режиму досягається гладка блискуча поверхня хлібо-булочних виробів. Вона включається в режимі гарячого повітря вручну або автоматично.
Керуючись вашими потребами, співробітники нашого магазину допоможуть підібрати необхідну модель печі. Непрограмовані моделі дешевше і надійніше, але якщо вам треба постійно готувати велику кількість порцій однакових страв, і важлива швидкість обслуговування, наприклад, комплексний обід в ресторані швидкого харчування, то вигідніше купувати піч з програмним управлінням. Така піч дозволить отримати однакову якість страв і не дозволить ні на крок відступити від стандартів.