Інвентар та обладнання для овочевого цеху

Овочевий цех Овочевий цех на підприємствах громадського харчування призначений для первинної обробки овочів і виготовлених з них напівфабрикатів. Робота овочевого цеху організовується з урахуванням технологічних процесів приготування напівфабрикатів з основних овочів. Потужність і виробнича програма підприємства визначає асортимент і обсяг напівфабрикатів. Правильна організація роботи овочевого цеху це запорука безперебійного процесу заготівлі продуктів для подальшої обробки.

Стандартний технологічний процес овочевого цеху на підприємствах громадського харчування складається з

  • сортування,
  • мийки,
  • чистки,
  • доочистки,
  • промивання і
  • нарізки.

Для кожного процесу розробляється окреме робоче місце і інвентар відповідно до особливостей операції і необхідними інструментами, обладнанням, інвентарем. Для роботи з певними видами овочів, також передбачаються окремі робочі місця, які максимально механізуються. Так для очищення картоплі і інших коренеплодів користуються картоплечистними машинами продуктивністю від 125 до 400 кг / год; для нарізки деяких овочів можна застосовувати овоче механізми з продуктивністю 50-200, 400-1000 кг / год. Транспортування по цеху овочів і напівфабрикатів здійснюється на візках або пересувних стелажах і ваннах. Інвентар овочевого цеху - обробні дошки, лотки, ножі та інші допоміжні пристосування.

Інвентар овочевого цеху Інвентар овочевого цеху.

  1. Овочеві ножі.
  2. Виїмки.
  3. Інструмент для фігурної нарізки.

Більша частина часу кухарів овочевих цехів підприємств громадського харчування (кафе, барів, ресторанів) йде на виконання ручних операцій: перегородку зелені, очищення цибулі, хрону, часнику, доочистку картоплі та інших коренеплодів. Для цих процесів використовують спеціалізовані столи , на поверхнях яких є поглиблення для оброблених овочів і отвори під тару для відходів. При роботі з цибулею і часником користуються спеціальним столом-шафою з місцевим повітрявідсмоктувачем. Миття овочів виробляють у ванні.

в овочевому цеху використовується як настільне, так і підлогове обладнання і різний інвентар. Асортимент електромеханічного обладнання досить широкий - це овочерізки і Овочечистка, кухонні процесори і універсальні кухонні приводи , пристосування для мийки та осушення овочів, ручні і планетарні міксери, багатьох інших .

Устаткування для механічної обробки овочів - незамінний помічник у здійсненні будь-якої гастрономічною мрії. Це обладнання допомагає кухарям підвищити якість своєї роботи. Електромеханічне обладнання легко встановлюється і обслуговується. Воно просте в управлінні і чищенні.

На ринку доступний повний спектр професійного електрообладнання для кухні: Овочечистка, овочерізки, м'ясорубки , слайсери , міксери, кутюр'є , універсальні приводи.

Великий вибір змінних дисків для настільних моделей овочерізок дозволяють отримати широке розмаїття форм і розмірів: соломка, кубики, скибочки і т.п .

Стандартні овочерізки складаються з: потужного мотора, важеля управління з силіконовим покриттям, два завантажувальних бункера для великих овочів (капусти, буряка) і для овочів витягнутої форми (моркви, огірків і т.п.), водонепроникаючу панель управління і імпульсний режим роботи. Ми пропонуємо сучасне обладнання, інноваційне рішення якого забезпечить блискучу роботу професіоналів в сфері громадського харчування.

Приміщення овочевого цеху на підприємстві розташовується так, щоб сировина зі складських приміщень можна було транспортувати, минаючи інші виробничі площі. Розмір площі овочевого цеху залежить від типу і розміру підприємства громадського харчування.

Обробка овочів супроводжується втратами великої кількості води, яка підвищує вологість і знижує температуру приміщення, внаслідок цього цех повинен бути оснащений опалювальними приладами для підтримки температури. В обов'язковому порядку повинні бути водорозбірні крани з холодною і гарячою водою, а також зливи для видалення стічних вод.

Кожне підприємство громадського харчування, що працює на сировині, передбачає наявність овочевого цеху. Напівфабрикати, приготовані в овочевому цеху, поміщають в спеціальні ємності, лотки для транспортування на візках або пересувних стелажах переміщують в камеру для охолодження напівфабрикатів, звідки вони направляються в гарячий або холодний цех для подальшої обробки або приготування страв.

Безперебійна робота овочевого цеху і його правильна організація - неодмінна умова успішного виробничого процесу на підприємствах харчування.