Організація роботи мийних посуду

Мийний цех Основні функції будь-якого підприємства харчування: приготування страв, їх реалізація та подальше споживання їжі в обідньому залі. Всі ці процеси супроводжуються накопиченням величезної кількості кухонного і столового посуду, який необхідно вимити. Мийка посуду в умовах громадського харчування - вельми відповідальний процес, який повинен виконуватися під суворим контролем з дотриманням всіх санітарних вимог.

Сяючий, ідеально чистий столовий посуд - це особа підприємства, від якого залежить, чи буде задоволений клієнт. Своєчасно вимитий посуд не тільки спрощує процес приготування страв, а й захищає від зайвих витрат на придбання додаткових котлів і іншого інвентарю, у чому може виникнути необхідність при неправильній організації мийних.

На всіх підприємствах громадського харчування обладнані мийні для миття кухонного інвентарю, в той же час миття столового посуду не передбачене в тих закладах, де використовують одноразовий посуд. Робота мийної будь-якого закладу залежить від його специфіки, обсягу виробленої продукції, кількості місць для відвідувачів і їх напливу.

Організація мийних для кухонного посуду

В приміщенні мийної для кухонного посуду повинні бути передбачені: вентиляція, природне і додаткове освітлення, гаряче, холодне водопостачання і каналізація. Стеля, стіни і підлогу покривають вологостійкими матеріалами. Саме приміщення розміщують поруч з гарячим цехом. У невеликих закладах мийка може бути обладнана і в самому гарячому цеху, яку відокремлюють перегородкою від виробничої зони.

Приміщення обладнують підтоварниками для використаного посуду, шафою або стелажами для чистого посуду і двома мийними ваннами. Тут також розміщують тару з кришкою для харчових залишків. На мийку надходять наплитні котли, деталі електромеханічного обладнання, що використовуються на нарізки, збивання і протирання, гастроємності з лінії роздач і інший кухонний інвентар.

Посуд що надійшов очищають від залишків їжі і завантажують в першу ванну, де її миють при t 45-50 °C, за допомогою знежирювальних засобів. Після посуд переміщують в іншу ванну і при t 60-65 °C споліскують. Далі чистий посуд викладають на стелажі для сушіння. Деталі електрообладнання додатково в духовці прокалюють при t 180-200 °C протягом 5-7 хвилин.

Для ефективної роботи мийки доцільно придбати котломийну машину, яка дозволить настільки спростити і механізувати процеси миття, що ви зможете скоротити штат на одну мийщицю. Повар горячого цеху, без шкоди для основної діяльності, зможе виконати завантаження машини, поставити потрібний режим і вивантажити чистий посуд.

Мийні для столового посуду

Миття столового посуду розміщують біля обіднього залу, звідки приносять брудний посуд, і лінією роздачі, куди направляють чисту. Для прийому використаного посуду обладнують спеціальне віконце. На великих підприємствах брудний посуд прибирають за допомогою візків або обладнають спеціальний транспортер. У невеликих кафе і столових брудний посуд можуть підносити до віконця самі відвідувачі.

Незалежно від того, обладнано приміщення посудомийною машиною чи ні, в ньому повинні бути встановлені 3 ванни для миття тарілок і 2 ванни для миття столових приладів і склянок. Крім ванн, в приміщенні встановлюється тара для збору харчових залишків і шафа або стелажі для зберігання чистого посуду .

Санітарні вимоги для миття тарілок ручним способом:

    • видалення залишків їжі вручну;
    • миття посуду миючими засобами при t 45-50 °C;
    • ополіскування (70 °C);
    • дезінфекція тарілок розчином хлораміну (0,2%).

Вимоги для миття приладів і склянок вручну:

      • миття миючими засобами при t 45-50 °C;
      • ополіскування (70 °C).

Повноцінна робота мийного столового посуду неможлива без професійної посудомийної машини . Миття посуду в сучасній посудомийній машині перевершує за якістю ручну мийку, значно прискорює сам процес і відповідає всім гігієнічним вимогам.

Види посудомийних машин для миття столового посуду

Посудомийка В залежності від обсягів виробленої продукції і напливу відвідувачів, підприємство обладнують посудомийною машиною конвеєрної або періодичної дії.

Посудомийні машини конвеєрного типу підійдуть підприємствам з великим потоком відвідувачів. У них поетапно здійснюються всі стадії миття посуду, включаючи механічну очистку, а процеси завантаження брудного посуду і вивантаження чистої виконуються безперервно.

Купольні машини відносять до посудомийних машин періодичної дії. Вони підійдуть підприємствам із середньою продуктивністю. Така машина послідовно виконує всі стадії миття столового посуду, крім механічного очищення, яка виконується вручну. Конструктивна особливість купольної машини - наявність купола, яким накривають касету з брудним посудом.

Фронтальні посудомийні машини підійдуть невеликим підприємствам. Відмінні особливості таких машин - компактні розміри, достатня продуктивність, високий ступінь очищення посуду і значні розміри робочої камери.

Підприємствам, що спеціалізуються на виготовленні та реалізації широкого асортименту напоїв, не обійтися без Склянкомийної машини. Такі машини відрізняються делікатним режимом і відмінними результатами миття тендітного посуду.

В нашій компанії представлений широкий асортимент обладнання для миття від зарубіжних і вітчизняних виробників. Наші фахівці допоможуть вам підібрати посудомийну машину, орієнтовану на ваші потреби, яка максимально ефективно організовує процес миття кухонного та столового посуду на вашому підприємстві.