Огляд обладнання для чебуреків. Характеристики, приготування чебуреків

У всі часи у різних країнах фастфуд користується популярністю та любов'ю населення. І це не дивно, адже така їжа швидка у приготуванні, смачна, їй зручно перекусити, що називається "на бігу", у розпалі робочого дня, і знову вирушити у своїх справах. А біля витоків цього поняття лежить звичайний чебурек!

обладнання для чебуреків

Соковите м'ясо, хрумка скоринка і приголомшливий аромат - що може бути бажанішим для зголоднілої людини. Саме тому, бізнес з продажу таких швидких ласощів практично приречений на успіх. Потрібно лише ретельно відстежувати якість продуктів для приготування та вихідної продукції, а ця стаття допоможе визначитися з вибором обладнання для приготування чебуреків.

Послідовність приготування чебуреків

У процесі приготування чебуреків не можна обійтися без наступних етапів:

  • приготування тесту;
  • підготовка начинки;
  • розкат тесту та формування чебуреків;
  • смаження в маслі;
  • зберігання та виставка;
  • очищення олії.

Рецепти для приготування чебуреків можуть відрізнятися невеликими нюансами, але ці етапи присутні завжди, а обладнання для їх виробництва здатне впоратися з кожним етапом швидко та ефективно. Розглянемо всі процеси докладніше.

Заміс тесту

Для приготування чебуреків використовують прісне тісто, тобто фактично в його складі тільки борошно, сіль і трохи води.Саме по собі таке тісто не має вираженого смаку, але воно чудово відтіняє ніжну та соковиту начинку. Вимішувати його досить складно через щільну консистенцію. Тому потрібно використовувати спеціально розроблені тестоміси з функцією горизонтального вимішування. Також їх можна використовувати для приготування фаршу.

обладнання для виробництва чебуреків, заміс тесту для чебуреків

Виділяють такі обсяги подібних тістомісів для середнього та малого масштабів виробництва:

  • 15 літрів (вийде 8 кг. тесту за один сеанс);
  • 25 літрів (17 кг тесту);
  • 30 л. (22 кг);
  • 50 л. (43 кг);
  • 60 л. (53 кг готового тесту).

Ціна при цьому може становити від 15 до 30 тисяч гривень. За годину в середньому виходить 3-4 заміси, тобто тістоміс обсягом 15 літрів за одну годину виробить до тридцяти кілограм продукції.

Начинка

Начинка для чебуреків складається з м'ясного фаршу та цибулі, з додаванням спецій. Для подрібнення м'яса з цибулею використовується промислова м'ясорубка. Вона може бути на 220 чи 380 В. Продуктивність такого апарату буде від 80 до 600 кг. фаршу за годину.

обладнання для чебуреків ціна, м'ясний фарш для чебуреків

Розкачування тіста

Вручну розкачувати цупке тісто, тим більше протягом 8-9 годин на день не тільки вкрай складно, а й неефективно. Так що варто використовувати спеціальне розкочування для тесту - тесторозкочування. Таке обладнання не тільки значно заощадить час, але й забезпечить на виході тісто рівномірної товщини. Це важливий момент у виробництві випічки, адже товщина тіста впливає на рівень прожарювання та збереження форми готового продукту, відповідно дуже впливає на його якість. Залежно від масштабів виробництва будуть доречними такі апарати:

обладнання для виготовлення чебуреків, тісторозкатки

  • Ручне розкочування з шириною валу 15 см. Міцні та невеликі, кріпляться до стільниці струбциною, використовувати їх логічніше у побуті, а не у виробництві. Ширина пласта тіста з таким розкочуванням складе близько 12-15 см.
  • Ручне розкочування з шириною валу 20 см. Використовується на виробництві, але керувати їй доведеться також вручну.
  • Електричні розкочування. Тут ширина валу може значно відрізнятися - від 30 до 80 см. Коштує таке обладнання недешево, доведеться заплатити від 40 тис. гривень і більше. Але у виробництві великих обсягів продукції воно буде незамінним і з часом окупить витрати.

Обсмажування

Для того щоб чебуреки виходили смачними, хрумкими і рівномірно просмаженими вони повинні бути повністю покриті маслом під час смаження. Тому обладнання, призначене спеціально для виготовлення цих виробів, відрізняється великою площею нагріву при середній глибині ємності.

обладнання для смаження чебуреків, чебуречниця Кий-В

Відмінно підійдуть для таких цілей чебуречниці марки "Кий-В". Ціна на них становить близько 3 тисячі гривень. Ці чебуречниці актуальні у масовому виробництві та зручні у використанні.

Зберігання чебуреків та демонстрація

У будь-якому бізнесі з більш-менш масштабного виробництва та продажу гарячої випічки завжди досить гостро стоїть питання - де і як зберігати готову продукцію. Звичайно, найкраще продавати чебуреки одразу після того, як вони приготовлені. Але насправді це не завжди можливо, адже одночасно можна виготовити лише обмежену кількість продукції.Наприклад, при нерівномірному потоці людей частина покупців, причому дуже значна частина, просто не буде стояти в черзі і чекати на своє замовлення. Та й людина, обмежена в часі, наприклад, обідньою перервою, навряд чи буде радий витрачаючи час на очікування.

Виходячи з цього, зрозуміло, що частину готової продукції обов'язково потрібно зберігати, причому теплою і в привабливому вигляді. Найкращим рішенням тут буде теплова вітрина. Ця компактна установка підтримує комфортну температуру і чудово зберігає готові чебуреки. Теплові вітрини коштуватимуть 15-25 тисяч гривень, залежно від бренду виробника. Звичайно, час зберігання товару в ній обмежений, тому що при тривалому часі перебування всередині вітрини він буде сохнути.

Очищення масла

Система фільтрації фритюру не відноситься до обладнання першої необхідності. Без нього в принципі можна обходитися, особливо враховуючи, що ціна на таку апаратуру висока. Однак, при плануванні довгострокового бізнесу, про її придбання варто замислитись. Така система фільтрації здійснює очищення олії прямо в нагрітій фритюрниці, а цикл очищення лише 10 - 15 хвилин.

В умовах масштабного виробництва використання такого обладнання є цілком виправданим. Воно може значно знизити витрати на масло для обсмажування, адже якісно очищену сировину можна використовувати повторно без будь-яких збитків для якості, смакових характеристик та запаху продукції.

Допоміжне обладнання для виробництва чебуреків

До такого обладнання належать:

  • столи з нержавіючої сталі з достатньою площею робочої поверхні;
  • стелажі з нержавіючої сталі, на яких можна зручно та компактно розташувати посуд та продукти;
  • холодильне та морозильне обладнання для повноцінного зберігання сировини та заготовок;
  • супутня техніка, така як порційні ваги, термометри тощо;
  • професійний посуд із нержавіючої сталі.

Варіації та відгуки

За відгуками підприємців, які вже працюють у даному сегменті, бізнес досить прибутковий і всі витрати швидко окупаються. Спочатку рекомендуються придбати все необхідне обладнання, а потім уже, виходячи з бюджету, що залишився, здійснювати другорядні витрати.

Виробництво чебуреків завжди актуальне, якісна продукція незмінно користується попитом. А для залучення нових клієнтів можна виявити винахідливість та розширити асортимент пропонованого меню. Наприклад, використовувати нові начинки (сир, овочі, сир) або їх поєднання. Таким чином, з часом можна створити власні, фірмові рецепти та залучити клієнтів, які приходитимуть саме за цим товаром.