Кондитерский цех, огляд

Кондитерський цех Кондитерські вироби займають помітне місце в харчуванні кожної людини. Вони додають якусь радісну нотку в повсякденний побут. Ці апетитні ласощі випікаються тільки зі свіжої натуральної сировини, яка попередньо підбирається фахівцями.

Сучасний ринок пропонує широкий асортимент борошняної випічки, яка класифікується за різними ознаками. Різниця полягає в тісті, з якого зроблено виріб.

Даний харчовий продукт має давнє коріння. Кондитерське мистецтво завжди було затребуване серед людей. Рентабельність цього бізнесу має високі показники, так як підвищений попит тягне за собою відчутний прибуток. На сьогодні промислова діяльність кондитерського цеху спрямована не суто на продаж виробів через обідній зал. Через високу віддачі на вкладений інвестором капітал кондитерський бізнес є привабливим. Тому продукція випускається для широкого кола споживачів і реалізується за допомогою роздрібних торгових мереж.

Безперервність діяльності кондитерського цеху забезпечують якісне обладнання, правильно організований технологічний процес, а також своєчасна доставка готових виробів споживачеві.

Особливості роботи кондитерського цеху

В основному, кондитерські цехи, які входять до складу будь-якого громадського харчування працюють автономно. Цех оснащений 2-а підрозділами: виробничим і допоміжним. У першому відбувається основний технологічний процес, а в другому розміщується комора. Для створінь ефективно працюючого виробничого процесу необхідно правильно організувати планування цеху, де не будуть перехрещуватися потоки руху сировини з готовими кондитерськими виробами. При цьому дуже важливо, щоб в цеху були зручно сформовані робочі місця кухарів.

Процес підготовки сировини для тіста

Будь-який кондитерський цех має свою виробничу програму, де вказується вся необхідна інформація по денному випуску готової продукції. Розробляється вона виходячи зі споживчих заявок. На основі плану відбувається розрахунок необхідної кількості сировини, зберігання якого здійснюється в коморі цеху. Це приміщення повинно обов'язково бути оснащено холодильною шафою , яка заповнена швидкопсувними продуктами.

Першим етапом виробничого процесу кондитерського виробу є підготовка продуктів відповідно до рецептури. Процес передбачає установку мийних ванн , виробничих столів , товарних ваг і необхідної тари. Згідно з виробничою програмою обробляється спеціальна кількість яєць, розчиняють дріжджі, перебирають родзинки і найголовніше - просівають борошно. А для цього потрібно мати спеціалізоване кухонне обладнання - просіювач , - який видаляє всі механічні домішки , при цьому сприяє розпушуванню борошна.

Устаткування для замісу, оброблення та формування різних видів тесту

для того щоб якісно замісити тісто різних сортів у виробничому цеху повинна бути встановлена тістомісильна машина . Виходячи з виду тіста, розрізняють кілька типів таких професійних машин:

  • Спіральний тістоміс - машина, призначена для дріжджового тіста, в результаті замісу якого випікаються продукти високої якості (хліб, батони).
  • Планетарний тістоміс замішує тісто, яке за своєю структурою плинне і містить вологу. Цей апарат використовується для приготування млинців, бісквітного тіста, мусів, емульсії для печива або суфле. Для виконання різних операцій апарат комплектується спеціальним набором інструментів з віночка, гака і лопатки.
  • Горизонтальний тістомісильник - кухонне обладнання, призначене для замісу крутого виду тіста (пельменів, чебуреків).

Для приготування листкового тіста в виробничому цеху встановлюють тісторозкочувальну машину . При великому обсязі виробів неефективно ручне розкочування, тому сучасні технології забезпечили наявність автоматизованого розкочування, яке підійде для будь-якого виду тіста.

Після процесу замісу тісто має пройти етап оброблення і формування. Робоче місце передбачає наявність виробничого столу і порційних ваг з усім необхідним кухонним інвентарем. Кондитерські цехи великих обсягів виділяють відособлені ділянки для оброблення дріжджового, листкового і бісквітного видів тіста.

Варто врахувати, що листкове, а також пісочне тісто вимагають наявності холодильного столу , так як ці види тіста за своєю технологією потрібно охолоджувати.

на відміну від бісквітного, заварного і листкового тіста, дріжджового потрібен час на розстойку. А для цього необхідна наявність розстоїчної шафи, де створені всі умови для даного виду тіста.

Етап випічки кондитерського виробу

Відповідальним етапом на шляху до створення кондитерського шедевра є термічна обробка, яка здійснюється в пекарському шафі . Для приготування певного виробу передбачена своя температура і тривалість обробки.

На сьогодні ринок кухонного обладнання для громадського пропонує широкий асортимент кондитерських печей. Правильно обрана піч забезпечує якість готового продукту. Щоб був висновок надлишкового тепла, над кожним апаратом встановлюється витяжний зонт , який підключається до вентиляційної системи.

По закінченню процесу випічки листи з готовою продукцією укладають на пересувну шпильку і відправляють в відділення для охолодження. Після цього кондитерські вироби надходять на заключну обробку.

Організація оформлення тортів і тістечок

Процес оформлення кондитерського виробу повинен відбуватися на окремій виробничій ділянці цеху. Там виріб нарізають, просочують, змащують кремами, добавками і прикрашають різними оздоблювальними напівфабрикатами.

Дана виробнича ділянка повина бути оснащена електроплитою, виробничими (холодильними) столами, міксером і стелажами. Всі готові торти надходять в експедицію.

"Фуд-Еквіп" надає широкий вибір професійного обладнання для кондитерського цеху, яке гарантує якість продукції і підвищений споживчий попит.