Як обрати допоміжне нейтральне обладнання

Нейтральне обладнання

Підприємці, які збираються відкрити кафе, ресторан і подібні до них об'єкти, не приділяють особливої уваги нейтральному кухонного обладнання, вважаючи його другорядним .Але від правильного вибору такого кухонного обладнання безпосередньо залежить комфортність роботи персоналу кухні, а це, відповідно, підвищує і якість приготувати страв.

Сучасний ринок нейтрального кухонного обладнання для громадського харчування пропонує товари вітчизняного та імпортного виробництва. Ціни на схоже за функціоналом обладнання від різних виробників може відрізняється в рази. Але і якість обладнання з Італії від Fimar, Modular, Sirman, включаючи збірку, високоякісні матеріали і європейський дизайн, цілком відповідає його високій ціні.

Якщо власник ресторану або кафе бажає, щоб кухня його закладу була і функціональна, і мала б естетичний вигляд, він повинен використовувати нейтральне кухонне обладнання провідних європейських виробників. Це обладнання може входити і до складу модульних конструкцій: робочих поверхонь, шаф для теплових ліній і ін.

Основні вимоги, які пред'являються до нейтрального обладнання, це вимоги до терміну служби і зносостійкості. А поверхні з нержавіючої сталі забезпечать на кухні гігієну. Дешевші варіанти обладнання мають сталевий каркас, пофарбований порошковим методом.

Найчастіше для цих цілей використовується сталь марок AISI 304 або 430 . Термін служби виробів з цих марок сталі, сильно відрізняється. Для обладнання зі сталі марки AISI 430 він становить 5-6 років, для AISI 304 - 10 і більше років. Такий збільшений термін служби досягається завдяки високому вмісту в цій марці сталі нікелю, що підвищує корозійну стійкість матеріалу. Устаткування з такого матеріалу не боїться впливу води або агресивних середовищ - солей, кислот, лугів. Зате обладнання зі сталі AISI 430 має значно нижчу ціну, яка напевно зацікавить власників, які не планують тривалу експлуатацію обладнання.

Візуально вироби з різних марок сталі майже не відрізняються, але вітчизняні виробники, наприклад RADA, виділяють вироби з марки 430 в окрему серію - Економ 430, Профі 430. Марку сталі можна визначити і за допомогою магніту. Через великий вміст нікелю магнітні властивості у сталі AISI 304 майже відсутні.

Вибираючи нейтральне обладнання, не слід забувати і про якість його комплектуючих. Колеса візків, регульовані ніжки для нерівних поверхонь, петлі всіляких дверцят повинні мати досить гарну зносостійкість.

Ну і звичайно дуже важливим параметром обладнання є якість його збірки. Широко відомо якість продукції великих вітчизняних виробників. Покупцям нейтрального обладнання, варто звернути увагу на цей сегмент ринку.

Нейтральне обладнання зі схожою назвою, іноді сильно відрізняється по конструкції. Як приклад можна розглянути обробний стіл обробні столи, які бувають:

  • відкритими/закритими;
  • з полками/без полиць;
  • з ніжками з куточків/з профільної труби;
  • з бортиками/без бортиків.

Щоб правильно вибрати найбільш підходящий саме для вашої кухні варіант нейтрального обладнання пропонуємо скористатися нашими підказками:

  • цільнотянуті мийні ванни більш гігієнічні і легкі в обслуговуванні, ніж зварні ванни, мають внутрішні шви;
  • для кондитерських цехів краще підійдуть стільниці з твердим покриттям, виготовлені з дерев міцних порід. Дерев'яна поверхня стільниці вбирає надлишки вологи з обробляють на ній тіста і створює оптимальні робочі умови;
  • оброблення м'яса повинна відбуватися на стільницях з харчового пропілену, що не вбирають вологу і не боїться агресивних хімічних речовин;
  • кухонні приміщення або камери зберігання продуктів слід обладнати модульними стелажами. Створена з них конструкція буде стійкіше і дешевше, ніж окремі стелажі;
  • для острівних кухонь рекомендується використовувати обладнання без бортиків, а для робочих місць, розташованих біля стін - з бортиками.