Як обрати овочерізку
Нарізка овочів, фруктів, коренеплодів і інших компонентів для салатів або гарнірів є однією з найбільш трудомістких і утомливих операцій на кухні. Застосування овочерізок значно полегшує працю кухарів і інших кухонних працівників, значно підвищуючи його ефективність.
В невеликих кафе або ресторанчиках, піцерії або магазинчиках, які торгують кулінарією, можна використовувати малопотужні овочерізки, що володіють невеликою продуктивністю. А ось крупним ресторанам, салатним цехам, підприємствам фаст-фуду і іншим подібним закладам не обійтися без високопродуктивних електричних овочерізок.
За допомогою сучасних овочерізок можна отримати і саму різну форму нарізки, і звести до мінімуму кількість одержуваних при цьому відходів. Професійні овочерізки, на відміну від побутових, припускають щоденне використання протягом декількох років, володіючи при цьому і набагато більшою продуктивністю. Особливо гостро ця різниця відчувається у електромеханічного обладнання, що має швидко рухомі механічні частини. Міцність і довговічність професійних овочерізок забезпечують надійна конструкція елементів, ретельний підбір використовуваних матеріалів (нержавіюча сталь, анодований алюміній, товстий ударостійкий пластик) і застосовуються потужні двигуни.
Важливими параметрами овочерізок є прологом до неї диски (ножі). Від їх кількості і типу залежить форма одержуваної нарізки.
Продуктивність машини.
Обмежене кількість ріжучих ножів не дозволить отримати різноманітність форм нарізки, тому краще придбати овочерізки з досить великим і різноманітним кількістю ножів. До складу сучасних промислових овочерізок може входити 40 і більше ріжучих дисків, що забезпечують найрізноманітнішу форму нарізання продуктів. Якщо асортимент страв змінився, ножі можна докупити і після придбання овочерізки.
Якісно нарізані продукти виходять тільки в разі застосування гострих ножів, тому вони повинні періодично заточуватися. Навіть високоякісні ножі, експлуатовані довго і інтенсивно, повинні час від часу піддаватися заточенню. При використанні затуплених ножів погіршується і якість нарізки, і прискорюється загальний знос машини, чому сприяє зростання рівня навантаження на двигун. В цьому випадку перевагою володіють овочерізки, укомплектовані знімними лезами ріжучих дисків. Сильно сточені леза можна замінити новими, що буде набагато вигідніше покупки нового диска.
овочерізки слід вибирати з таким розрахунком, щоб денний обсяг роботи по нарізці продуктів виконувався б за 1..2 години. Більш тривале використання овочерізки може прискорити її знос і збільшити ризик перегріву двигуна, хоча він часто захищений термодатчиками і терморелє , що зупиняють в разі перегріву його роботу. У зв'язку з цим невигідно використовувати малопотужну овочерізку при великому обсязі робіт, так як вона буде занадто часто зупинятися через перегрів.
Крім продуктивності часто на овочерізки вказується пропускна здатність, кількість відвідувачів закладу в день, на яку вони розраховані. Ця цифра розраховується виходячи з багаторічного досвіду роботи виробників на даному ринку.
У разі рівного розподілу у овочерізок таких параметрів, як кількість дисків, рівень продуктивності, використані при виробництві матеріали, простота в обслуговуванні, слід зупинити свій вибір на овочерізки з більшою потужністю. «Надбавка» до потужності збільшить термін служби машини, дозволяючи їй справлятися з великими навантаженнями і рідше виходити з ладу.
Овочерізки, переробні до 350 кг продуктів в годину, мають малу або середню продуктивність і зазвичай при роботі встановлюються на столах. Більш потужні овочерізки мають підлоговий варіант установки або встановлюються на пересувному стенді.
Контейнери та завантажувальні ковші можуть мати ручну або автоматичну подачу овочів або інших нарізаються продуктів. У першому випадку для завантаження використовується штовхач або важіль, у другому - овочі завантажуються в бункер самопливом. Бункери з ручним завантаженням мають два отвори для подачі продуктів:
- великий отвір для об'ємних овочів (може бути круглим або напівкруглим);
- отвір у вигляді трубки для нарізки довгих овочів ( може бути прямою або зігнутою).
Обсяг завантажувального бункера ще один параметр, яким слід поцікавитися перед покупкою овочерізки. Більший обсяг бункера знизить кількість необхідних завантажень і зменшить кількість витраченого на роботу часу. Деякі овочерізки працюють не тільки з сирими і твердими овочами, але дозволяють різати і варені овочі (буряк, картопля або морква), і м'які продукти (ківі, полуницю, варені яйця). Такі овочерізки повинні мати можливість зниження швидкості обертання диска до 300-400 оборотів в хвилину.