Устаткування для піцерії

Відкриття піцерії один із найбільш швидкоокупних бізнес-проектів, на який не потрібно великих витрат. У бізнес-плані потрібно врахувати витрати на персонал, сировину, маркетингову політику, але одним з головних пунктів стане обладнання.

Устаткувати заклад можна машинами як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Серед українських розробників обладнання для піцерій варто відзначити «КІЙ В». З російських компаній цим займається "ATESY", китайські виробники - "COOLEQ", "GASTROMIX". Але найкращим вибором стане італійська техніка, адже Італія – батьківщина піци. Італійські бренди «CELME», «LILOMA», «INOXTECH» тощо.

Скільки потрібно ручної робочої сили безпосередньо залежить від масштабів виробництва. Чим менший асортимент, тим більше його потрібно.

Безпосередньо для повної механізації робочого процесу знадобляться такі машини:

  1. Апарат для приготування коно - піци - це виробнича лінія, що складається з преса для виготовлення та випікання конуса, конвекційної печі та демонстраційної теплової вітрини. Коно-піца – це та сама піца, але згорнута в конус.
  2. Лопати для піци – використовується для завантаження піци в піч, перевертання та виймання готового виробу. При виборі варто враховувати такі параметри: легкість, гнучкість, міцність. За формою діляться на плоскі, з решітчастою поверхнею, круглі та прямокутні. Виготовляються з алюмінію, нержавіючої сталі чи дерева.
  3. Мукопросівник – служить для просіювання борошна, після чого воно стає пухким і аейованим. Виріб виходить смачним та повітряним після подібної маніпуляції.
  4. Ножі для піци – професійно та рівно нарізує виріб. Краще якщо він буде зроблений з нержавіючої сталі, це запобігає деформації та окисленню металу.
  5. Овочерізка – подрібнює продукти до потрібного стану. Види овочерізок: механічна та електрична. Механічна овочерізка дешевша, має невеликі розміри, підходить для невеликих розмірів підприємства. Електрична овочерізка продуктивніша за першу, проста у використанні. Поділяються такі машини на дискові, роторні, пуансонні. При виборі варто керуватися комплектацією, продуктивністю та безпекою.
  6. Електрична піч для піци – професійне обладнання для випікання готової піци. Робота подібної машини здійснюється на дровах, електриці чи конвекторі. Найпростішими є конвеєрні. Вони бувають підлогові та настільні. Тип живлення – електричний та газовий. При виборі печі варто керуватися габаритами, кількістю та обсягом відділень. Чим більше підприємство, тим потрібніша пічка.
  7. Прес для піци – формувальник заготовок для піци різного діаметру. Поділяються на працюючі за гарячим та холодним типом. Гарячі преси прискорюють процес, підпікаючи тісто в процесі розкочування. Холодний прес сучасніше, правильніше формує тісто.Продуктивність залежить від того, скільки заготовок прес видає за годину.
  8. Слайсер або скибка – нарізують продукти на акуратні шматки. За способом управління бувають автоматичними, напівавтоматичними та ручними. Все залежить від обсягів виробництва. Чим він більший, тим краще має бути автоматизований.
  9. Стіл холодильний та морозильний – обладнання, що поєднує в собі холодильник та робочий стіл. Чудово економить простір. На стільниці розкочується тісто для піци, після чого заготівля забирається в холодильну шафу, що знаходиться всередині столу. Основні матеріали, з яких виготовляється стільниця – нержавіюча сталь, граніт, мармур.
  10. Тістоміс – скорочує тимчасові витрати на заміс тесту. Види тістомісів: спіральний, горизонтальний, планетарний. Найпопулярніші – спіральні. Це зумовлено їхньою ціною та орієнтацією на різні види тесту.
  11. Тестораскаточна машина – призначена для швидкого розкочування тесту. За типом управління діляться на механічні та електричні, а за способом встановлення на підлогові та настільні.
  12. Форми для піци. У класичному розумінні – коло.