Гриль контактний
Гриль контактний
Гриль не тільки універсальне, але й багатофункціональне обладнання. Контактна модель, відома як прижимна, підходить для обсмажування м'яса, риби, овочів чи будь-яких твердих продуктів.
Особливості контактного гриля
В одній тільки назві закладений основний принцип роботи гриля. Він складається з 2 однакових пластин, які притискаються. Таке обладнання ще називають тостером для м'яса. Саме для м'ясних продуктів його найчастіше використовують.
Особливості контактного гриля:
- Вибір продуктів залежить від меню закладу, чи побажань, якщо гриль купують для дому.
- Серед особливостей контактного гриля, на продуктах під тиском з'являється кірочка. Вона робить страву більш смачною.
- Прилад використовують для обсмажування чи підігріву страви.
Працювати з грилем просто. Достатньо дати пластинам розігрітися, а потім покласти основний продукт. Верхня кришка притискається, та фіксує основну страву. Через декілька хвилин вона готується, та пластини легко відкриваються. Такий же принцип для підігріву страви, проте витрачається менше часу. Після підігріву страва не втрачає свої смакові якості.
Грилі використовують вдома, та вони мають малу потужність. Інші прилади підходять для закладів, особливо фаст-фуду.
На що звернути увагу при виборі гриля?
Конструкція гриля досить проста. Підігрів продукту відбувається як верхньою, так і нижньою частиною. Зазвичай, одна частина не рухається. Вона служить основою та фіксується на столі. Обидві частини мають однакову поверхню. Вони рівномірно прогріваються, і тому рівномірно нагрівають їжу. Так забезпечується якість готової страви.
На сучасному ринку є моделі, які мають 2 верхні та 2 нижні частини. Так забезпечується приготування 2-х страв одночасно. Сам гриль служить універсальним приладом, який стане у нагоді вдома та у закладі.
Якість страви забезпечує основна поверхня гриля. Пластини виготовлені із чавуна чи склокераміки. Через поверхню м'ясо чи риба не пригоряє. Правильне приготування страв на грилі забезпечує просте очищення.
В чому перевага такого покриття:
- рівномірне та швидке приготування;
- універсальність (підходить для приготування риби чи м'яса);
- зберігає корисні речовини в продукті для приготування.
В результаті готова страва смачна, ароматна та соковита. Гриль не пересушує продукт.
Контактний гриль оснащений індикатором і термостатом. Завдяки цьому зіпсувати страву неможливо. Гриль помірно споживає електроенергію, що дозволяє економити кошти.
У сучасних моделях між пластинами розташована пружина. Вона забезпечує положення гриля, а тому завдяки приладу вдасться приготувати навіть напівфабрикати. Верхня частина гриля − кришка, виготовлена із нержавіючої сталі. Вона не покривається корозією та не деформується від перепаду температур.
До гриля укомплектована спеціальна щітка. Її використовують, щоб почистити пластини при необхідності. Антипригарна поверхня забруднюється мінімально, та щітка потрібна для очищення залишків жиру.
Контактний гриль підійде для приготування страв чи, наприклад, начинки. Для закладу таке обладнання служить, як допоміжне. Він замінює звичайний та габаритний гриль, для якого потрібно багато вільного місця.
Обираючи гриль, важливо звернути увагу на його потужність та розміри. Чим більше пластини, тим більшою буде вага самого обладнання. Потрібно враховувати форму, довжину та ширину пластин. Вони мають повністю прикривати м'ясо чи рибу.
Потужні грилі підійдуть для закладу, а ось універсальні та економні для дому. При правильній експлуатації прилад служить багато років без заміни деталей.