Пакети для вакуумного пакування
Пакети для вакуумного пакування
Вакуумні пакети − оптимальне рішення для зберігання продуктів чи будь-якого товару. Головною метою, для чого їх взагалі використовують, служить збільшення терміну придатності продукту та збереження таких характеристик як колір чи смак. Через щільний шар спеціальної плівки також значно зменшується негативний вплив: під плівку не потрапляє повітря, різноманітні мікроорганізми та шкідливі бактерії.
Кому і для чого потрібні пакети для вакуумного пакування?
З однієї тільки назви стає очевидним головне призначення пакетів – вони мають забезпечити правильне пакування продуктів чи товарів в умовах вакууму. Продукт заздалегідь підготовлюється, а вже потім обгортається плівкою. Для кожного різновиду продукту існує й свій спосіб пакування.
Загалом саме такий тип пакування має багато плюсів. На великих та маленьких виробництвах наразі віддають перевагу вакуумним пакетам.
Головні переваги вакуумного пакування:
- герметичність (ніяке інше пакування не гарантує таку безпеку пакування та зберігання продуктів, як вакуумне пакування);
- пакети для вакуумних машин відрізняються міцністю та рідко пошкоджуються при транспортуванні;
- пакети абсолютно безпечні для людини, та не шкодять якості продуктів.
Серед переваг вакуумного пакування й вага плівки. Вона майже не займає місця та не робить запакований продукт більш громіздким чи незручним в зберіганні. Якщо розрахувати витрати на купівлю пакетів, то вони значно економлять кошти (в довгостроковій перспективі).
Ще однією вагомою перевагою пакування є універсальність пакетів. Пакети можна використовувати буквально під будь-який продукт чи товар. Вони необхідні для зберігання м’яса чи риби, очищених овочів чи сиру. Чим простіший продукт, тим простіше й пакування.
Різновиди вакуумного пакування
Сучасне виробництво «зробило крок» так далеко, що дозволяє створити різноманітні пакети під будь-яку потребу. Вони відрізняються за формою, складом та, звичайно, способом експлуатації.
Головним критерієм, який забезпечує різноманіття, виступає тип самої плівки. Гладкі та рифлені пакети, чи навіть термозбіжні, виконують свою функцію та підбираються саме під продукт.
Важливо розуміти, для якого виду обладнання необхідні пакети. Гладкі моделі підходять для вакууматорів великої потужності, наприклад, для виробничого агрегату. Рельєфні використовуються для безкамерних приладів.
Термозбіжні можна побачити на полицях магазинів, бо вони повторюють форму продукту. Останній варіант оптимальний за ціною, якістю та універсальністю. В такі пакети запаковують багато харчових продуктів.
Як вибрати пакет для вакуумного пакування?
Різноманіття пакетів, на перший погляд, трішки дезорієнтує, та на ділі принцип вибору доволі простий. Існують пакети різної товщини, та саме по цій характеристиці найчастіше формується їх ціна. Тобто чим дорожчі пакети, тим вони більш щільні.
Як зрозуміти, яка пакети якої товщини потрібні:
- Мінімальна товщина від 60 до 70 мкм. Такі пакети підходять для м’яких продуктів. Головна особливість – продукти не мають бути з загостреними краями.
- Середня товщина від 80 до 100 мкм. Таке пакування підійде для риби чи копчених продуктів.
- Товщина від 100 до 120 мкм. Такі плівки популярні для пакування м’яса на кістці або горіхів.
- Найбільша товщина від 140 до 170 мкм. Такі плівки найчастіше використовуються для дуже гострих та твердих продуктів, як мушлі.
На сучасному ринку існує багато варіантів пакетів для вакуумного пакування продуктів різних розмірів, кольору, призначення та щільності. Вони дозволяють оптимізувати виробничий процес.