Все розмаїття грилів

Розвиток місць громадського харчування спричинив водночас і розвиток галузі виробництва установок для приготування їжі на спеку. Основним із видів апаратів приготування їжі способом смаження стали саме «гриль» (від французького слова griller). Існують різні різновиди грилів, наприклад:

  • гриль карусельного та роликового типу,
  • гриль-котел,
  • гриль для приготування шаурми, піци, лава-гриль,
  • мікрохвильова піч з грилем та ін.

Грілі поділяються ще й на категорії типу подачі жару:

  • Електричні;
  • Газові;
  • Дерев'яні.

У перекладі з французької, griller означає випалювати, тобто. мається на увазі приготування їжі методом випалу з усіх боків, у якому виключається контакт продукту з жарочной поверхнею, а процес приготування здійснюється обробкою продукту парою чи дуже гарячим повітрям. Але сьогодні виробляють такі моделі грилів, у яких продукти готуються так званим прямим методом, тобто. їжа готується безпосередньо на поверхні.

Приготування м'яса на грилі< br />Гриль

У зв'язку з цим грилі можна ще й поділити на грилі безконтактного приготування їжі та контактного.

Розглянемо контактний вид грилів.

Грілі такого класу (контактні грилі) в основному розрізняються за типом гріючої поверхні: плоска, плоско-рифлена, плоско-гладка, циліндрична, решітчаста поверхня, поверхня має поглиблення .

Грилі класичні, мають решітчасту поверхню, яку можна за необхідності знімати, під ґратами знаходяться електричні тени, або газові пальники. Такі грилі випускають як у підлоговому, що має нейтральний відділ, так і настільному варіантах. Відрізняються дані грилі від сковорідок із дренажним зливом жиру (тобто з фіксованою смаженою поверхнею), поверхнею приготування, яка має вигляд грат. Для запобігання самозайманню олії та створення необхідної вологості повітря при обробці продукту встановлюють так звані жирозбірники, які заповнюються невеликою кількістю води. Деякі моделі виготовляють з решітками, що знаходяться всередині камери, що закривається.

Відбивачі з нержавіючої сталі захищають нагрівальні елементи гратчастих грилів, тим самим забезпечуючи рівномірність нагріву по всій площі та захист елементів від жиру. Деякі моделі мають борти для захисту від бризок, а також зональне регулювання температури нагрівання.

Установки, що мають поверхню спеки плоского типу, випускаються як з однієї, так і з двома такими поверхнями. Перший тип називають сковородами або ж грилями безпосередньої смаження, випускаються в настільному та підлоговому вигляді.У другого типу, гарячі поверхні дві, зверху і знизу від продукту, що дозволяє прискорити швидкість приготування продукту, їх називають грилями двосторонньої контактної смаження або, сендвіч-грилі.

Виробляють також моделі з цільною і розділеною на дві частини гарячої поверхнею, що мають можливість автономної регуляції температури. Останнім часом випускаються апарати як з антипригарним покриттям, так і без нього, з рельєфною та гладкою (але рідше) поверхнею смаження. Є такі конструкції, нижня поверхня яких гладка, а верхня рухома частина – рельєфна, існують також змішані варіанти грилів, що поєднують у собі різноманітні варіації гарячих поверхонь.

Сендвіч-грилі

Сендвіч-грилі, відрізняються двома джерелами живлення (газові та електричні), кількістю, матеріалом, розміром смаженої поверхні. Ряд моделей випускають із антипригарним покриттям.

Рифлені грилі

Грилі з рифленою поверхнею роблять готовий продукт зі світло-коричневими смужками, що робить продукт привабливішим, проте на таку установку йде більша витрата олії та часу на чищення.

При випуску грилів передбачаються можливості зміни зазору при притиску верхньої частини панелі, а також терморегулятори, для плавного регулювання температури жару поверхні, що нагрівається. Залежно від товщини продукту встановлюється відстань панелей, верхньої частини до нижньої. Притискні механізми можуть бути як ручними, так і автоматичними, автоматичні зручніші, так як управління верхньою поверхнею смаження проводиться за допомогою простого натискання кнопки. Установки розраховані на настільне застосування і тому досить компактні та зручні.

Грилі-вафельниці

Для приготування вафель, бісквітної основи для тістечок використовуються грилі-вафельниці. За своєю конструкцією дані апарати схожі з контактними грилями типу Corn Dog, випускаються не тільки з круглою формою поверхні смаження, але і прямокутною.

Млинці

По суті млинці, це гладкі плоскі настільні сковороди. Виробляють їх з однією або двома конфорками круглого вигляду або однією прямокутною, для смаження круглих і прямокутних млинців. Такі млинці практично завжди обов'язково покриті антипригарним покриттям. Дозування тесту, його готовність, переворот та зняття на таких конфорках робляться виключно вручну. Млинці також виробляють з електричним та газовим обігрівом смаженої поверхні.

Ознайомитись з асортиментом всіх грилів можна у розділі Теплового обладнання.