Устаткування для вакуумного пакування продуктів: технічні характеристики та ціни

Великою популярністю серед господарок стали користуватися спеціальні машини, застосування яких у домашніх умовах дозволяє створювати оптимальні умови для зберігання продуктів харчування. Дане обладнання раніше використовувалося лише у промисловості. Тепер на ринку представлений широкий вибір апаратів для створення господинями у побуті умов, за яких тривалий час зберігають свої гастрономічні характеристики безліч продуктів, таких як: хлібобулочні вироби, овочі, риба та багато інших. Великий вибір сучасного обладнання постійно поповнюється новими моделями, що дозволяють якнайкраще вирішувати конкретні цілі. Нинішні апарати для вакуумного пакування продуктів займають мало місця на кухні можуть працювати в автоматичному режимі і не вимагають особливих зусиль від користувача. Вартість пакувальників цього типу дозволяє збільшувати кількість функцій кухонного обладнання з мінімумом витрат.

обладнання для вакуумного пакування продуктів

Загальні відомості про вакуумні пакувальники

Устаткування для вакуумного пакування донедавна використовували тільки у виробничих цілях, або у сфері обслуговування: кафе, їдальні, ресторани.Але завдяки зменшенню габаритів апаратів та підвищенню ергономіки щодо застосування такого типу техніки, дозволило створити спектр побутових моделей. Вакуумне пакування хліба, риби, м'яса, зелені та інших продуктів, що дозволяє забезпечувати герметизацію фасування в домашніх умовах стала реальністю. Усередині упаковки створюється сприятливе середовище для зберігання продуктів, крім ризику розвитку бактерій. Середовище, що створюється всередині упаковки, дозволяє багатьом продуктам «дозрівати», покращувати свої смакові якості.

Більшість пакувальників працюють за одним і тим же принципом. Перший етап включає процес фасування продукту шляхом обволікання в тару з плівки. Потім вакуумним апаратом виконується автоматичне відкачування повітря та заміщення його корисною газовою сумішшю. Середовище, що створюється всередині упаковки, забезпечує підвищення термінів зберігання та збільшення органолептичних якостей, і надання корисних властивостей продуктів харчування.

пакети для вакуумної упаковки

Промислові та побутові машини

Промислове обладнання для вакуумного пакування не втрачає своєї першості і після розповсюдження побутових моделей. Для поводження з великими обсягами продукції доцільніше експлуатація дорогих установок, які мають високу потужність і багатофункціональність. Установки бувають підлогові та настільні.Вакуумні побутові пакувальники розраховані для обробки невеликої кількості продуктів у домашніх умовах. Дане обладнання, маючи компактні габарити і з меншою продуктивністю, дуже зручні в експлуатації. Сучасна професійна техніка увібрала у собі новітні технології. Для привернення уваги потенційних споживачів, виробники даного обладнання вдосконалять і побутові моделі, підвищуючи їхню якість роботи та комфортність у використанні.

Основні характеристики пакувальників

Головним показником продуктивності апарату є показник потужності, що у середньому становить 170-220Вт. Для домашнього застосування на невеликій кухні достатньо обладнання початкового рівня до 200Вт. Потрібно враховувати розмір планки, від неї залежить довжина шва зварювання плівки. Середнє значення цього параметра може бути не більше 28-30см. Цю величину можна міняти, все залежить від розмірів продукції. Габарити обладнання для вакуумного пакування продуктів у домашніх умовах, не перевищують розмірів мікрохвильової печі. Важить апарати в межах 1,5-2 кг. Що стосується функціональності, то на сьогоднішній день, навіть найбюджетніші моделі пакувальників забезпечені електронною системою управління. Користувачі можуть стежити за процесами за допомогою світлодіодних індикаторів.

вакуумний пакувальник

Слід мати на увазі якість матеріалів, у тому числі виконаний корпус. Оскільки в процесі механічних дій апарату типу конвеєра на конструкцію лягає велика відповідальність. Оптимальним поєднанням, що забезпечує надійність, міцність та невелику вагу, є пластик та нержавіюча сталь, з яких виконані корпуси у стандартних вакуумних пакувальниках.

Безкамерні та камерні пакувальники

Дані пакувальники відрізняються технологічним підходом до процесу формування середовища зберігання. Іншими словами, у камерних апаратах, призначених для пакування продуктів харчування, створюється певне газове середовище. А вакуумні пакувальники не мають такої функціональної можливості, і зазвичай мають меншу продуктивність. Для деяких моделей цього типу існують певні вимоги щодо якості пакетів. Наприклад, виробник для більш ефективного відкачування повітря може рекомендувати використовувати пакети з рифленням.

Вакуумний пакувальник ціна

Керування апаратами

Керуються процеси в сучасних вакуумних апаратах за допомогою механічних кнопок, забезпечених світлодіодами.Сигнали виконання певної операції надходять на кожну з них у відповідний момент часу. Для кожного етапу автоматичного вакуумного пакування є певні кнопки, що дозволяє регулювати будь-який процес і вибирати режими запаювання пакетів. Безкамерні вакуумні пакувальники можуть мати різні конфігурації кнопок управління, але основні функції їх будуть такі самі. Користувачеві необхідно лише помістити пакети у спеціальну нішу до головки ущільнення та, закривши кришку, натиснути кнопки управління. Після вибору режиму упаковки починається перший етап роботи апарата. Після закінчення процесу апаратом виробляється характерний та індивідуальний для кожної моделі сигнал миготінням певної лампочки.

пакети для вакуумної упаковки

Пакети для вакуумного пакування

Виробники вакуумного обладнання рекомендують використовувати пакети власного виробництва, які оптимально відповідають певному пристрою за характеристиками. При виборі пакувального матеріалу необхідно враховувати загальні його експлуатаційні якості та структуру. Упаковка, як правило, має вигляд поліетиленового рукава з екологічно безпечного полімеру з високою міцністю. Оптимальними для вакуумного фасування визнані 7-шарові пакети, які стійкі до низьких температур (до -30 ºC) та надійно зберігають бар'єр від кисню.У процесі розробки структури даного матеріалу враховуються характеристики продуктів та необхідність забезпечення легкості виконання процесу пакетування. Наприклад, нанесена на поверхню пакета поліетиленова нитка, одночасно підвищуючи міцність матеріалу, забезпечує ефективне виведення повітря перед запаюванням, шляхом формування широких каналів.

Скільки коштує обладнання?

Вартість бюджетних моделей апаратів для вакуумного пакування може змінюватись у межах 10 тис. грн. Обладнання вартістю до 20-25 тис. має потужність, якої може не вистачити для реалізації процесів упаковки по банках або контейнерах. Для цих цілей необхідно розглядати моделі вакуумних апаратів з електронним управлінням та з великим функціоналом у середній ціновій категорії, вартість яких не перевищує 15-18 тис.

На домашній кухні може знадобитися застосування потужнішого апарату для обробки великої кількості продуктів з великими обсягами. Для таких цілей необхідне продуктивне вакуумне обладнання, його ціна перевищує 30 тис. Апарати цієї категорії мають додаткові аксесуари та мають необхідний захист для забезпечення безпеки.

вакуумний пакувальник для риби

Висновок

У багатьох споживачів виникають асоціації з продуктами, при згадці про вакуумні апарати. Однак, необхідність створення герметичності та збереження зовнішнього вигляду стосується й багатьох інших об'єктів – наприклад, документів, цінностей, високотехнологічних пристроїв тощо. Завдяки даним аспектам, апарати для вакуумного пакування сформували свій клас товарів масового споживання. Багато споживачів не зупинили скептичні погляди щодо необхідності придбання для будинку такого пристрою. Щасливі власники домашніх вакуумних апаратів діляться відгуками про позитивні аспекти їхнього практичного використання: простота в експлуатації, економія часу, збереження продуктів у ідеальному стані.