Лід і льодогенератори

Ще недавно, у п'ятдесятих роках ХХ століття, для зберігання різних продуктів використовували натуральний лід, а країнам, у яких весь рік температура не опускається менше нуля, його доводилося привозити з різних куточків світу, де лід утворювався природним шляхом. Зі створенням нескладних пристроїв, а точніше льодогенераторів, все змінилося. У наші дні створювати лід можна і вдома, не кажучи вже про заводи та інші підприємства.

Сучасні льодогенератори здатні виробляти кілька тонн на добу льоду, і це ще не межа. Так, і отримувати за допомогою льодогенераторів можна не тільки кожен за структурою лід, але й формою теж. На даний момент універсальних приладів ще не вигадали, і для кожного льоду повинен бути свій генератор. Сподіваємося, що незабаром розроблять більш універсальний льодогенератор.

Льод у склянці
Кубиковий лід

Найзвичайнішим для нас, та й найпоширенішим є кубиковий лід. Форма цих шматочків льоду не завжди нагадує кубик, він буває схожим на конус, такий лід додають у коктейлі. Різноманітні форми кубиків льоду дають змогу не лише охолодити різні напої, але й зробити їх привабливими для кожного.

Луска льоду - це такий лід, який складається з лусочок. Завдяки цій структурі, лід легко поєднується з будь-яким продуктом. Цей лід зручно використовуватиме перевезення на далекі відстані морепродуктів.У ньому дозволено зберігати рибу, креветки, кальмари, краби та інші морепродукти, а також різні м'ясні та кондитерські товари. Рибні та м'ясні напівфабрикати, що лежать у магазинах, не тільки чудово зберігаються, але й чудово виглядають на будь-якій вітрині. Лускатий лід застосовується на підприємствах громадського харчування, а іноді його навіть використовують для подачі охолоджених напоїв у ресторанах та інших закладах.

Гранульований лід має градини розміром десь 1 сантиметр. Вони мають округлу форму і не мають гострих країв, про які може пошкодитися продукт, і застосовуючи такий лід, будьте впевнені, що продукти не подряпаються і збережуться. Цей лід не непрозорий, зате створює хороше біле тло, яке підкреслює колір викладених на нього продуктів. Його часто використовують у салат-барах та при серверуванні шведського столу.

Льодогенераторів дуже багато. Вони бувають стаціонарні, що підключаються лише до водопроводу. Більшість стаціонарних моделей цього пристрою працюють в автономному режимі та виробництво льоду у них починається, коли рівень у резервуарі низький. Ці моделі не вимагають постійної уваги оператора. Навіть коли підключення до водопроводу неможливе, його підключають до пристрою заливного типу, і за рівнем у ньому води доводиться стежити самому. Місце для зберігання льоду у льодогенератора може бути вбудованим, а в деяких випадках виносним, що дозволяє переносити лід у потрібне місце. Натомість вбудовані льодогенератори оснащені невеликою продуктивністю до одного центнера за добу.

Для будинку застосовується міні льодогенератор кубикового льоду.Деякі моделі вже вбудовані в холодильник, але є окремі побутові пристрої.

Найпопулярнішими моделями льодогенераторів є:

З усім асортиментом льодогенераторів можна ознайомитися на сторінці це посилання.