Частина 1. Плити. Конструкція, технічні параметри, робота і безпечна експлуатація.

Сучасний варіант плити - це комплексний агрегат, основним елементом якого є робоча або гаряча поверхня. Додатково комплекс передбачає наявність гарячих, теплових та інвентарних шаф, а також водонагрівачів та ін.

Електричні плити

Електроплити зазвичай мають на робочій поверхні від двох до шести конфорок, які в більшості випадків є електричними нагрівачами закритого типу.

прямокутні конфорки
Прямокутні конфорки для електроплит

Прямокутні конфорки мають такі параметри розмірів: 0,417м*0,295м; 0,405 м * 0,370 м; 0,53м*0,325 м. Конфорки, що мають форму кола, можуть бути 0,236м та 0,300м у діаметрі. Конфорки встановлюються та кріпляться на робочій поверхні кожна окремо. У деяких випадках вони об'єднані у блоки. Наявність таких уніфікованих блоків значно прискорює монтаж, полегшує ремонт та регулювання електроплити, оскільки піднятий блок відкриває колодки укріплених на рамі конфорок, пакетні перемикачі, пристрої сигналізації та електропроводку. Незалежно від способу встановлення конфорок у конструкції повинні бути присутніми всі елементи, що дозволяють безпомилково визначати рівень жарки для кожної окремої конфорки і в цілому плити.

Корпус нестаціонарної плити - це металева зварна конструкція, що облицьовується емальованими сталевими листами.Секційно-модульовані електроплити мають конструкцію корпусу, утворену за допомогою бічних облицювань, які з'єднані один з одним та укріплені на двох бічних рамах.

Електричні плити обладнуються системою збору рідини, яка є висувним піддоном для збору пролитої вологи, жиру і крихт або канавку навколо конфорки з носиком для зливу після миття поверхонь, якщо плита передбачає теплообробку продуктів прямо на жарковій поверхні.

Клас якості плити в основному визначає ефективність нагрівальних елементів, встановлених на ній. Це є причиною заміни металоємних конфорок закритого типу та встановлення ТЕНових, ситалових або інших легших конструкцій.

Спекотна шафа в категорії Електроплита - це незалежний апарат, який конструктивно схожий з жарочними шафами, що застосовуються в окремих спеціалізованих пристроях. Він легко повністю виймається з плити, що забезпечує зручності для його ремонту та профілактики.

Для секційних та несекційних плит бічна поверхня є їх невід'ємною частиною, на відміну від секційно-модульованих, де ця поверхня встановлюється лише у разі потреби та є знімною.

Принципова схема пристрою електричної плити

Мал.1. Принципова схема чотириконфорочної плити з шафою для смаження

1. Каркас.

2. Бортова поверхня.

3. Конфорки.

4. Верхня група ТЕНів.

5. Висувний піддон.

6. Блок керування.

7. Деко.

8. Піддон.

9. Нижня група ТЕНів.

Групи ТЕНів гарячої шафи електроплити зазвичай підключаються до електромережі так, що співвідношення між потужностями їх щаблів буде 4:2:1, що забезпечується пакетними перемикачами. Спекотна шафа також обладнується термоелементом, який подає сигнал регулятору температури, що відключає ТЕНи, якщо температура робочої камери досягла необхідних показників. Прикрим недоліком в сучасних електричних плитах є те, що в них немає можливості плавно регулювати і точно підтримувати задані параметри. І лише в найдосконаліших агрегатах, де встановлені тиристорні перетворювачі та сучасні мікропроцесори, це можливо.

В асортименті пропонованої нами продукції ви знайдете широкий спектр електричних плит https://food-equip.com.ua/ua/shop/category/teplovoe-oborudovanie/plita-elektricheskaia одно-, дво-, чотирьох- та шестиконфорочних; з духовою шафою та без; виробництва України, Італії, Словенії та Росії.